1 133

Atacantul cumpărat de la Mediaş cu peste 1 milion de euro a marcat primul său gol pentru Poli şi a adus victoria bănăţenilor cu o super reuşită.

Sibianul Alexandru Curtean a marcat golul zilei în liga 1. După ce etapa trecută a fost pedepsit de antrenorul Gabi Balint, care l-a schimbat în prima repriză a meciului cu Poli Iaşi, Curtean s-a trezit şi şi-a revenit înscriind în prelungiri un gol de excepţie în partida câştigată de Timişoara cu 1-0 la Bistriţa. „Mă bucur că a înscris Curtean. Sincer, aşteptam execuţia asta de la el din iarnă, de când l-am adus”, a spus la finele meciului antrenorul timişorenilor, Gabi Balint.