Ora de Sibiu
Știri in direct

183

SEB_9455Voința a reușit o victorie cu 2-1 la capătul unui meci pe care l-a controlat în mare parte, pe ”Municipal”.

Echipa pregătită de Marius Baciu a început bine meciul și a înscris de două ori în poarta celor de la Odorheiul Secuiesc. Mai întâi a făcut-o Foro cu un șut de la marginea careului mare, fără speranță pentru portarul oaspeților, iar apoi Suciu a făcut 2-0, după o fază la care a fost bine angajat de Boroncoi. Oaspeții au marcat golul de onoare din penalty, în minutul 70 la singura acțiune mai periculoasă la poarta lui Zăvoi. La Mediaș, Gaz Metan 2 a condus cu 2-0 și 4-1 pe Seso Câmpia Turzii și s-a văzut egalată cu două goluri primite în minutele 89 și 90. În fine Cisnădia a plecat capul în deplasarea de la Beiuș.