Ora de Sibiu
Știri in direct

Primarul Mediaşului le-a lăsat un mesaj de adio oamenilor pe care i-a condus timp de cinci ani

68

thellmannChiar dacă a fost un luptător, primarul Mediaşului a fost conştient că nu va putea birui în lupta cu boala necruţătoare de care suferea. Cu ultimele puteri, acesta le-a lăsat un mesaj de adio medieşenilor.

Faptul că am fost primarul vostru timp de 5 ani a fost, în afara familiei, cea mai mare realizare a vieţii mele. Am fost profund onorat de încrederea pe care mi-aţi acordat-o şi pentru că aţi fost alături de mine în tot acest timp. Împreună am încercat să facem Mediaşul un oraş în care merită să trăieşti, de care am fost mândru şi pentru toate acestea vreau să vă mulţumesc. Împreună am avut multe planuri pentru oraşul nostru şi vă rog pe voi să le duceţi mai departe Dumnezeu să aibă în pază oraşul nostru şi pe voi.”, este mesajul transmis de fost primar al oraşului, publicat pe site-ul Primăriei Mediaş.

Daniel Thellmann va deveni, post-mortem, cetăţean de onoare al oraşului.

Citiţi şi Primarul Mediaşului, Daniel Thellmann, a murit de cancer, în Germania

Primește titlurile instant

Citește și
Loading...
1 Comentariu
  1. bbiii spune

    Condoleante!

Spune ce crezi

Adresa de email nu va fi publicata

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Primește știrile zilei seara pe email
Abonează-te și îți trimitem în fiecare seara un email cu știrile zilei de pe Ora de Sibiu
Renunți oricând. Nu vom folosi adresa ta in scopuri de marketing pentru terți fără acordul tău.

Folosim cookie-uri pe site-ul nostru pentru a putea colecta si folosi date ce ne ajuta sa personalizam continutul si reclamele afisate, pentru a oferi utilizatorilor functionalitati integrate cu platformele social media si pentru a analiza traficul pe site. Impartasim informatiile privind modul in care utilizatorii folosesc site-ul cu partenerii nostri care utilizeaza de asemenea tehnologii online, precum cookies, pentru a colecta si folosi date personale pentru a personalize continutul si reclamele afisate, pentru a oferi utilizatorilor functionalitati integrate cu platformele social media si pentru a analiza traficul pe site si pe intreg internetul. Poti oricand sa te razgandesti si sa iti revizuiesti alegerea. Accept Detalii

Loading...