Ora de Sibiu
Știri in direct

Sibienii au bătut prin golul lui Radu Neguţ, dar Cisnădia a avut un penalty ratat la 0-0 de către Corfar.

162
SEB_3612

Cel mai aşteptat meci al săptămânii pentru fotbalul sibian, derbiul din liga 3, dintre Voinţa Sibiu şi FC Cisnădie, a fost tranşat norocos de către echipa lui Marius Baciu. Oaspeţii au jucat curajos, chiar şi după ce au rămas în 10 oameni, în prima repriză, când Tarcea a primit cartonaşul roşu pentru un fault mai tare. Corfar a fost de departe omul care a hărţuit apărarea Voinţei. „Spedy” a fost înger şi demon pentru cisnădieni. Acesta a scos un penalty în minutul 53, fază ca care Zăvoi a primit corect cartonaş roşu, după ce l-a agăţat pe Corfar în careul mare. Cisnădianul a tras pe jos, în stânga lui Piţigoi, intrat în poarta Voinţei, iar sibianul a respins mingea în faţă. Meciul s-a jucat pe contre. Baciu a mutat inspirat şi l-a băgat pe Neguţ, iar fostul fotbalist al Mediaşului şi FC Sibiu, a înscris în minutul 76, cu capul, fără speranţă pentru portarul Cisnădiei. Oaspeţii au fost la un pas de egalare pe final de meci, dar bara a fost salvatoare pentru Voinţa, care rămâne lideră în seria a VI-a. Satelitul lui Gaz Metan a pierdut, la Bieuş cu 0-1.[nggallery id=409]

Avântul Reghin – CS Zlatna            1-0