Voința a făcut egal la Zalău. Cisnădia și Gaz 2 au bătut

0 142

negutEchipa lui Marius Baciu a remizat, 1-1 la Zalău, iar Câmpia Turzii a ajuns la 4 puncte în spatele liderului din seria VI-a.

Etapa 25 din liga 3 de fotbal nu a fost prea norocoasă pentru liderul seriei a VI-a. Sibienii lui Marius Baciu au făcut egal cu FC Zalău. Gazdele sălăjence au deschis scorul în minutul 30, dar Neguț a adus egalarea în minutul 45.

La Cisnădie, echipa locală a bătut cu 2-1 pe Unirea Dej, iar satelitul Gazului s-a impus în fața Sebeșului prin golurile lui Galanis și Cigan, trimiși de Pustai să joace în liga 3.

CISNĂDIE – UNIREA DEJ           2-1

M. Ilie (60), Lecovişte (80) / Budean (70)

MARMAŢIA – BEIUŞ       0-3

Agiurgioaiei (21, 25), Morar (47)

ZLATNA – UNGHENI       2-2

Câmpean (10), Al. Popa (67) / Dicher (20-pen), B. Pop (38)

C. TURZII – BISTRIŢA II 6-0

Sancira (5, 12), Grigoroşcuţă (18), M. Foro (53), G. Bar (70), A. Şuteu (83)

MEDIAŞ II – SEBEŞ          2-1

Galanis (72), Cigan (80) / Tămăşan (15)

MICULA – LIVEZILE 0-3, formaţia gazdă s-a retras din campionat şi pierde toate meciurile rămase cu 0-3

6. Od. Secuiesc             25        12        2          11        42-38   38

7. Sănătatea                  25        11        4          10        33-36   37

8. CSM Sebeş                25        10        6          9          33-30   36

9. Voinţa Livezile       25        10        5          10        33-35   35

10. G M. MediaşII 25        9          8          8          29-31   35

11. Gloria Bistriţa II   25        10        4          11        41-37   34

12. FC Zalău                  25        9          6          10        30-35   33

13. Unirea Dej              25        8          7          10        34-35   31

14. CS Zlatna                 25        8          7          10        36-41   31

15. Luceafărul              25        8          5          12        32-27   29

16. Avântul Reghin    25        6          7          12        26-33   25

17. CS Marmaţia         25        5          4          16        23-53   19

18. Turul Micula         25        4          3          18        24-64   15