Voinţa 2 Sibiu joacă barajul pentru liga 3 cu Performanţa Alba Iulia

0 112

vointa 2Partidele pentru barajul de promovare în liga a-3-a vor avea loc într-o singură manşă.

Reprezentanta Sibiului, nimeni alta decât satelitul lui Voinţa Sibiu, va juca partida de promovare pe stadionul din  Hunedoara, cu reprezentanta judeţului Alba. Iată programul barajului:

1. Luceafărul Mihai Eminescu (Botoşani) – Voinţa Mărişelu (Bistriţa) – se va juca la Gura Humorului, pe stadionul Minerul

2. Rapid Dumeşti (Iaşi) – Foresta Mălini (Suceava) – se va juca la Târgu Neamţ, pe stadionul Cetatea

3. Dinamo Ari Râseşti (Vaslui) – Recolta Tufeşti (Brăila) – se va juca la Foşcani, pe stadionul Milcovul

4. Avântul Vânători (Galaţi) – CS Peştera (Constanţa) – se va juca la Tulcea, pe stadionul Delta

5. Victoria Ţăndărei (Ialomiţa) – Eolica Baia (Tulcea) se va juca la Constanţa, pe stadionul ITC

6. FCM Adjud (Vrancea) – Recolta Cislău / Locomotiva Buzău (Buzău) – se va juca la Ianca, pe stadionul „Ştefan Vrăbioru”

7. Nova Force Giurgiu (Giurgiu) – Phoenix Ulmu (Călăraşi) – se va juca la Bucureşti, fie pe stadionul Rocar, fie pe stadionul Regie (se decide în aceste zile)

8. CS Afumaţi (Ilfov) – Spic de Grâu (Bucureşti) – meciul se va juca la Târgovişte, pe stadionul „Eugen Popescu”. (Există şi varianta de a se juca la Otopeni)

9. CSO Plopeni (Prahova) – Gloria Corneşti (Dâmboviţa) – meciul se va juca la Chiajna, pe stadionul Concordia

10. SCM Braşov (Braşov) – FC Zagon (Covasna) – se va juca la Berca, pe stadionul Petrolul

11. ASA Miercurea Ciuc (Harghita) – Energia Girov (Neamţ) – se va juca la Moineşti, pe stadionul Municipal

12. Mesagerul Bacău (Bacău) – Gaz Metan Târgu Mureş (Mureş) – se va juca la Odorheiu Secuiesc, pe stadionul Municipal

13. Atletic Bradu (Argeş) – Oltul Ioneşti 2009 (Vâlcea) – se va juca la Caracal, pe stadionul „Parc”

14. Petrolul Ţicleni (Gorj) – CSM Slatina (Olt) – se va juca la Râmnicu Vâlcea, pe stadionul Municipal

15. CS Sopot (Dolj) – Turris Turnu Măgurele (Teleorman) – se va juca la Piteşti, pe stadionul Ştrand

16. FC Chişoda (Timiş) – Termo Drobeta Turnu Severin (Mehedinţi) – se va juca la Caransebeş, pe stadionul 1 Mai

17. Frontiera 2004 Curtici (Arad) – Autocatania Caransebeş (Caraş-Severin) – se va juca la Timişoara, pe stadionul Calor

18. Performanţa Alba Iulia (Alba) – Voinţa II Sibiu (Sibiu) – se va juca la Hunedoara, pe stadionul „Michael Klein”

19. FC Hunedoara (Hunedoara) – Unirea Floreşi (Cluj) – se va juca la Blaj, pe stadionul Târnavele

20. Bioland Paleu (Bihor) – Someşul Ileanda (Sălaj) – se va juca la Cluj Napoca, pe stadionul C.U.G.

21. Victoria Carei (Satu Mare) – Spicul Mocira (Maramureş) – se va juca la Zalău, stadionul Municipal

Primește notificări pe mobil la fiecare știre

Alte subiecte de interes

Lasă un răspuns

Adresa ta nu va fi publicată

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Primește știrile zilei seara pe email
Abonează-te și îți trimitem în fiecare seara un email cu știrile zilei de pe Ora de Sibiu
Renunți oricând. Nu vom folosi adresa ta in scopuri de marketing pentru terți fără acordul tău.