Mediaşul dă piept în prima etapă la Buzău, cu nou promovata Victoria Brăneşti, după care pe Municipal în 31 iulie vine FC Timişoara.

Sibienii vor avea parte de meciuri frumoase în perioada în care Gaz Metan Mediaş va juca pe stadionul Municipal din capitala judeţului. Echipa lui Cristi Pustai va juca cel puţin partidele cu FC Timişoara, Sportul Studenţesc, Rapid şi U Cluj.

Etapa I (24 iulie)

Rapid – FC Vaslui

FCM Târgu Mureş – FC Braşov

Universitatea Cluj – Steaua

Universitatea Craiova – CFR Cluj

FC Timişoara – Gloria Bistriţa

Victoria Brăneşti – Gaz Metan Mediaş

Astra Ploieşti – Dinamo

Sportul Studenţesc – Oţelul Galaţi

Internaţional Curtea de Argeş – Unirea Urziceni

Etapa a II-a (31 iulie)

FC Vaslui – FCM Târgu Mureş

FC Braşov – Universitatea Cluj

Steaua – Universitatea Craiova

CFR Cluj – Victoria Brăneşti

Gloria Bistriţa – Astra Ploieşti

Gaz Metan Mediaş – FC Timişoara

Dinamo – Sportul Studenţesc

Oţelul Galaţi – Internaţional Curtea de Argeş

Unirea Urziceni – Rapid

Etapa a III-a (7 august)

Rapid – Oţelul Galaţi

FCM Târgu Mureş – Unirea Urziceni

Universitatea Cluj – FC Vaslui

FC Timişoara – CFR Cluj

Victoria Brăneşti – Universitatea Craiova

Astra Ploieşti – Gaz Metan Mediaş

Sportul Studenţesc – Gloria Bistriţa

Internaţional Curtea de Argeş – Dinamo

FC Braşov – Steaua

municipal1Etapa a IV-a (14 august)

Universitatea Craiova – FC Timişoara

FC Vaslui – FC Braşov

Steaua – Victoria Brăneşti

CFR Cluj – Astra Ploieşti

Gloria Bistriţa – Internaţional Curtea de Argeş

Gaz Metan Mediaş – Sportul Studenţesc

Dinamo – Rapid

Oţelul Galaţi – FCM Târgu Mureş

Unirea Urziceni – Universitatea Cluj

Etapa a V-a (21 august)

Rapid – Gloria Bistriţa

FCM Târgu Mureş – Dinamo

Universitatea Cluj – Oţelul Galaţi

FC Timişoara – Victoria Brăneşti

Astra Ploieşti – Universitatea Craiova

Sportul Studenţesc – CFR Cluj

Internaţional Curtea de Argeş – Gaz Metan Mediaş

FC Vaslui – Steaua

FC Braşov – Unirea Urziceni

Etapa VI-a (28 august)

Universitatea Craiova – Sportul Studenţesc

Victoria Brăneşti – Astra Ploieşti

Steaua – FC Timişoara

CFR Cluj – Internaţional Curtea de Argeş

Gloria Bistriţa – FCM Târgu Mureş

Gaz Metan Mediaş – Rapid

Dinamo – Universitatea Cluj

Oţelul Galaţi – FC Braşov

Unirea Urziceni – FC Vaslui

Etapa a VII-a (11 septembrie)

Rapid – CFR Cluj

FCM Târgu Mureş – Gaz Metan Mediaş

Universitatea Cluj – Gloria Bistriţa

Astra Ploieşti – FC Timişoara

Sportul Studenţesc – Victoria Brăneşti

Internaţional Curtea de Argeş – Universitatea Craiova

FC Vaslui – Oţelul Galaţi

FC Braşov – Dinamo

Unirea Urziceni – Steaua

Etapa a VIII-a (18 septembrie)

Universitatea Craiova – Rapid

FC Timişoara – Sportul Studenţesc

Victoria Brăneşti – Internaţional Curtea de Argeş

Steaua – Astra Ploieşti

CFR Cluj – FCM Târgu Mureş

Gloria Bistriţa – FC Braşov

Gaz Metan Mediaş – Universitatea Cluj

Dinamo – FC Vaslui

Oţelul Galaţi – Unirea Urziceni

Etapa a IX-a (25 septembrie)

Rapid – Victoria Brăneşti

FCM Târgu Mureş – Universitatea Craiova

Universitatea Cluj – CFR Cluj

Sportul Studenţesc – Astra Ploieşti

Internaţional Curtea de Argeş – FC Timişoara

FC Vaslui – Gloria Bistriţa

FC Braşov – Gaz Metan Mediaş

Oţelul Galaţi – Steaua

Unirea Urziceni – Dinamo

Etapa a X-a (2 octombrie)

Universitatea Craiova – Universitatea Cluj

FC Timişoara – Rapid

Victoria Brăneşti – FCM Târgu Mureş

Astra Ploieşti – Internaţional Curtea de Argeş

Steaua – Sportul Studenţesc

CFR Cluj – FC Braşov

Gloria Bistriţa – Unirea Urziceni

Gaz Metan Mediaş – FC Vaslui

Dinamo – Oţelul Galaţi

Etapa a XI-a (16 octombrie)

Rapid – Astra Ploieşti

FCM Târgu Mureş – FC Timişoara

Universitatea Cluj – Victoria Brăneşti

Internaţional Curtea de Argeş – Sportul Studenţesc

FC Vaslui – CFR Cluj

FC Braşov – Universitatea Craiova

Dinamo – Steaua

Oţelul Galaţi – Gloria Bistriţa

Unirea Urziceni – Gaz Metan Mediaş

Etapa a XII-a (23 octombrie)

Universitatea Craiova – FC Vaslui

FC Timişoara – Universitatea Cluj

Victoria Brăneşti – FC Braşov

Astra Ploieşti – FCM Târgu Mureş

Sportul Studenţesc – Rapid

Steaua – Internaţional Curtea de Argeş

CFR Cluj – Unirea Urziceni

Gloria Bistriţa – Dinamo

Gaz Metan Mediaş – Oţelul Galaţi

Etapa a XIII-a (30 octombrie)

Rapid – Internaţional Curtea de Argeş

FCM Târgu Mureş – Sportul Studenţesc

Universitatea Cluj – Astra Ploieşti

FC Vaslui – Victoria Brăneşti

FC Braşov – FC Timişoara

Gloria Bistriţa – Steaua

Dinamo – Gaz Metan Mediaş

Oţelul Galaţi – CFR Cluj

Unirea Urziceni – Universitatea Craiova

Etapa a XIV-a (6 noiembrie)

Rapid – Steaua

Universitatea Craiova – Oţelul Galaţi

FC Timişoara – FC Vaslui

Victoria Brăneşti – Unirea Urziceni

Astra Ploieşti – FC Braşov

Sportul Studenţesc – Universitatea Cluj

Internaţional Curtea de Argeş – FCM Târgu Mureş

CFR Cluj – Dinamo

Gaz Metan Mediaş – Gloria Bistriţa

Etapa a XV-a (13 noiembrie)

FCM Târgu Mureş – Rapid

Universitatea Cluj – Internaţional Curtea de Argeş

FC Vaslui – Astra Ploieşti

FC Braşov – Sportul Studenţesc

Steaua – Gaz Metan Mediaş

Gloria Bistriţa – CFR Cluj

Dinamo – Universitatea Craiova

Oţelul Galaţi – Victoria Brăneşti

Unirea Urziceni – FC Timişoara

Etapa a XVI-a (20 noiembrie)

Rapid – Universitatea Cluj

FCM Târgu Mureş – Steaua

Universitatea Craiova – Gloria Bistriţa

FC Timişoara – Oţelul Galaţi

Victoria Brăneşti – Dinamo

Astra Ploieşti – Unirea Urziceni

Sportul Studenţesc – FC Vaslui

Internaţional Curtea de Argeş – FC Braşov

CFR Cluj – Gaz Metan Mediaş

Etapa a XVII-a (27 noiembrie)

Universitatea Cluj – FCM Târgu Mureş

FC Vaslui – Internaţional Curtea de Argeş

FC Braşov – Rapid

Steaua – CFR Cluj

Gloria Bistriţa – Victoria Brăneşti

Gaz Metan Mediaş – Universitatea Craiova

Dinamo – FC Timişoara

Oţelul Galaţi – Astra Ploieşti

Unirea Urziceni – Sportul Studenţesc.

IMAGINI: Nova TV MEDIAȘ

Urmăriți Ora de Sibiu și pe Google News

Join the Conversation

1 Commentariu

Comentariu

  1. La cum is termenele de finalizare la noi foarte probabil o sa fie si meciurile cu FC Vaslui si cu Otelul.