Voinţa debutează cu Mioveniul în seria a II-a din Liga 2. Vezi programul turului!

2 91

Gruparea sibiană joacă în prima rundă cu una din grupările care au fixate ca obiectiv promovarea în liga 1. Voinţa va juca pe Municipal meciul cu Dacia Mioveni.

Astăzi de dimineaţă, la Federaţia Română de Fotbal, a avut loc repartizarea echipelor în cele două Serii ale Ligii a II-a.

Marea surpriză a reprezentat-o mutarea Petrolul Ploieşti în Seria de Vest, astfel că CS Otopeni revine în Seria de Est.

De asemenea, la şedinţa de la FRF s-a tras la sorţi şi ţintarul noului sezon competiţional 2010-2011.

Voinţa nu a avut parte de o echipă prea accesibilă în prima etapă, urmând să dea piept cu Dacia Mioveni.

Iată programul complet al meciurilor din tur al Seriei II:

Etapa I – 21 august
ACU Arad – FC Baia Mare
Voinţa Sibiu – CS Mioveni
Arieşul Turda – FC Bihor
Gaz Metan CFR Craiova – CSM Râmnicu Vâlcea
Petrolul Ploieşti – Minerul Lupeni
Internaţional Curtea de Argeş – FC Silvania Şimleu Silvaniei
Alro Slatina – Unirea Alba Iulia
FC Argeş – UTA Arad

Etapa a II-a – 28 august
CS Mioveni – ACU Arad
FC Bihor – Voinţa Sibiu
CSM Râmnicu Vâlcea – Arieşul Turda
Minerul Lupeni – Gaz Metan CFR Craiova
FC Silvania Şimleu Silvaniei – Petrolul Ploieşti
Unirea Alba Iulia – Internaţional Curtea de Argeş
UTA Arad – Alro Slatina
FC Baia Mare – FC Argeş

Etapa a III-a – 4 septembrie
CS Mioveni – FC Baia Mare
ACU Arad – FC Bihor
Voinţa Sibiu – CSM Râmnicu Vâlcea
Arieşul Turda – Minerul Lupeni
Gaz Metan CFR Craiova – FC Silvania Şimleu Silvaniei
Petrolul Ploieşti – Unirea Alba Iulia
Internaţional Curtea de Argeş – UTA Arad
Alro Slatina – FC Argeş

Etapa a IV-a – 11 septembrie
FC Bihor – CS Mioveni
CSM Râmnicu Vâlcea – ACU Arad
Minerul Lupeni – Voinţa Sibiu
FC Silvania Şimleu Silvaniei – Arieşul Turda
Unirea Alba Iulia – Gaz Metan CFR Craiova
UTA Arad – Petrolul Ploieşti
FC Argeş – Internaţional Curtea de Argeş
FC Baia Mare – Alro Slatina

Etapa a V-a – 18 septembrie
FC Bihor – FC Baia Mare
CS Mioveni – CSM Râmnicu Vâlcea
ACU Arad – Minerul Lupeni
Voinţa Sibiu – FC Silvania Şimleu Silvaniei
Arieşul Turda – Unirea Alba Iulia
Gaz Metan CFR Craiova – UTA Arad
Petrolul Ploieşti – FC Argeş
Internaţional Curtea de Argeş – Alro Slatina

Etapa a VI-a – 25 septembrie
CSM Râmnicu Vâlcea – FC Bihor
Minerul Lupeni – CS Mioveni
FC Silvania Şimleu Silvaniei – ACU Arad
Unirea Alba Iulia – Voinţa Sibiu
UTA Arad – Arieşul Turda
FC Argeş – Gaz Metan CFR Craiova
Alro Slatina – Petrolul Ploieşti
FC Baia Mare – Internaţional Curtea de Argeş

Etapa a VII-a – 2 octombrie
CSM Râmnicu Vâlcea – FC Baia Mare
FC Bihor – Minerul Lupeni
CS Mioveni – FC Silvania Şimleu Silvaniei
ACU Arad – Unirea Alba Iulia
Voinţa Sibiu – UTA Arad
Arieşul Turda – FC Argeş
Gaz Metan CFR Craiova – Alro Slatina
Petrolul Ploieşti – Internaţional Curtea de Argeş

Etapa a VIII-a – 9 octombrie
Minerul Lupeni – CSM Râmnicu Vâlcea
FC Silvania Şimleu Silvaniei – FC Bihor
Unirea Alba Iulia – CS Mioveni
UTA Arad – ACU Arad
FC Argeş – Voinţa Sibiu
Alro Slatina – Arieşul Turda
Internaţional Curtea de Argeş – Gaz Metan CFR Craiova
FC Baia Mare – Petrolul Ploieşti

Etapa a IX-a – 16 octombrie
FC Baia Mare – Minerul Lupeni
CSM Râmnicu Vâlcea – FC Silvania Şimleu Silvaniei
FC Bihor – Unirea Alba Iulia
CS Mioveni – UTA Arad
ACU Arad – FC Argeş
Voinţa Sibiu – Alro Slatina
Arieşul Turda – Internaţional Curtea de Argeş
Gaz Metan CFR Craiova – Petrolul Ploieşti

Etapa a X-a – 23 octombrie
FC Silvania Şimleu Silvaniei – Minerul Lupeni
Unirea Alba Iulia – CSM Râmnicu Vâlcea
UTA Arad – FC Bihor
FC Argeş – CS Mioveni
Alro Slatina – ACU Arad
Internaţional Curtea de Argeş – Voinţa Sibiu
Petrolul Ploieşti – Arieşul Turda
Gaz Metan CFR Craiova – FC Baia Mare

Etapa a XI-a – 30 octombrie
FC Baia Mare – FC Silvania Şimleu Silvaniei
Minerul Lupeni – Unirea Alba Iulia
CSM Râmnicu Vâlcea – UTA Arad
FC Bihor – FC Argeş
CS Mioveni – Alro Slatina
ACU Arad – Internaţional Curtea de Argeş
Voinţa Sibiu – Petrolul Ploieşti
Arieşul Turda – Gaz Metan CFR Craiova

Etapa a XII-a – 6 noiembrie
Unirea Alba Iulia – FC Silvania Şimleu Silvaniei
UTA Arad – Minerul Lupeni
FC Argeş – CSM Râmnicu Vâlcea
Alro Slatina – FC Bihor
Internaţional Curtea de Argeş – CS Mioveni
Petrolul Ploieşti – ACU Arad
Gaz Metan CFR Craiova – Voinţa Sibiu
Arieşul Turda – FC Baia Mare

Etapa a XIII-a – 13 noiembrie
FC Baia Mare – Unirea Alba Iulia
FC Silvania Şimleu Silvaniei – UTA Arad
Minerul Lupeni – FC Argeş
CSM Râmnicu Vâlcea – Alro Slatina
FC Bihor – Internaţional Curtea de Argeş
Dacia Mioveni – Petrolul Ploieşti
ACU Arad – Gaz Metan CFR Craiova
Voinţa Sibiu – Arieşul Turda

Etapa a XIV-a – 20 noiembrie
UTA Arad – Unirea Alba Iulia
FC Argeş – FC Silvania Şimleu Silvaniei
Alro Slatina – Minerul Lupeni
Internaţional Curtea de Argeş – CSM Râmnicu Vâlcea
Petrolul Ploieşti – FC Bihor
Gaz Metan CFR Craiova – CS Mioveni
Arieşul Turda – ACU Arad
Voinţa Sibiu – FC Baia Mare

Etapa a XV-a – 27 noiembrie
FC Baia Mare – UTA Arad
Unirea Alba Iulia – FC Argeş
FC Silvania Şimleu Silvaniei – Alro Slatina
Minerul Lupeni – Internaţional Curtea de Argeş
CSM Râmnicu Vâlcea – Petrolul Ploieşti
FC Bihor – Gaz Metan CFR Craiova
CS Mioveni – Arieşul Turda
ACU Arad – Voinţa Sibiu

Primește notificări pe mobil la fiecare știre

Alte subiecte de interes
2 Comentarii
  1. Andrei scrie

    Serie foarte grea. Uta Arad,Dacia Mioveni,Arges,Petrolu…

  2. kwi scrie

    serie grea pentru vointa. daca nu se fac ceva transferuri nu-i vad prea bine.

Lasă un răspuns

Adresa ta nu va fi publicată

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Primește știrile zilei seara pe email
Abonează-te și îți trimitem în fiecare seara un email cu știrile zilei de pe Ora de Sibiu
Renunți oricând. Nu vom folosi adresa ta in scopuri de marketing pentru terți fără acordul tău.