Spectacole cu traducere în limba engleză la Teatrul Naţional „Radu Stanca” Sibiu

0 101

Some Girls foto Costin ChesnoiuSpectacolul Secţiei Germane a Teatrului Naţional „Radu Stanca” Sibiu, SOME GIRL(S) în regia lui Radu – Alexandru Nica este disponibil acum şi în limba engleză.

Astfel, următoarea reprezentaţie a spectacolului programată marţi, 18 ianuarie, la ora 19:00 va putea fi urmărită atât cu subtitrare în limba română, cât şi cu traducere simultană la căşti în limba engleză. „Am primit o cerere prin care organizatorii conferinţei My European City, ce a avut loc la începutul lunii trecute, ne rugau să jucăm acest spectacol cu traducere în limba engleză. Acest experiment a fost unul reuşit. Având în vedere numărul din ce în ce mai mare al conferinţelor internaţionale organizate în oraşul nostru, am hotărât să oferim acest serviciu pentru fiecare reprezentaţie a spectacolului” a declarat Anna- Neamţu, şefa Secţiei Germane. Acest serviciu nu este, însă, o premieră la Teatrului Naţional „Radu Stanca” Sibiu. Peste 20 de spectacole din repertoriul teatrului sunt disponibile cu subtitrare în limba engleză, la cerere, pentru grupuri organizate, astfel încât să ofere turiştilor ce vizitează oraşul nostru o alternativă pentru petrecerea timpului liber.

Primește notificări pe mobil la fiecare știre

Lasă un răspuns

Adresa ta nu va fi publicată

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Primește știrile zilei seara pe email
Abonează-te și îți trimitem în fiecare seara un email cu știrile zilei de pe Ora de Sibiu
Renunți oricând. Nu vom folosi adresa ta in scopuri de marketing pentru terți fără acordul tău.