Ora de Sibiu
Știri in direct

Spectacole cu traducere în limba engleză la Teatrul Naţional „Radu Stanca” Sibiu

79

Spectacolul Secţiei Germane a Teatrului Naţional „Radu Stanca” Sibiu, SOME GIRL(S) în regia lui Radu – Alexandru Nica este disponibil acum şi în limba engleză.

Astfel, următoarea reprezentaţie a spectacolului programată marţi, 18 ianuarie, la ora 19:00 va putea fi urmărită atât cu subtitrare în limba română, cât şi cu traducere simultană la căşti în limba engleză. „Am primit o cerere prin care organizatorii conferinţei My European City, ce a avut loc la începutul lunii trecute, ne rugau să jucăm acest spectacol cu traducere în limba engleză. Acest experiment a fost unul reuşit. Având în vedere numărul din ce în ce mai mare al conferinţelor internaţionale organizate în oraşul nostru, am hotărât să oferim acest serviciu pentru fiecare reprezentaţie a spectacolului” a declarat Anna- Neamţu, şefa Secţiei Germane. Acest serviciu nu este, însă, o premieră la Teatrului Naţional „Radu Stanca” Sibiu. Peste 20 de spectacole din repertoriul teatrului sunt disponibile cu subtitrare în limba engleză, la cerere, pentru grupuri organizate, astfel încât să ofere turiştilor ce vizitează oraşul nostru o alternativă pentru petrecerea timpului liber.

Primește titlurile instant

Citește și

Spune ce crezi

Adresa de email nu va fi publicata

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Folosim cookie-uri pe site-ul nostru pentru a putea colecta si folosi date ce ne ajuta sa personalizam continutul si reclamele afisate, pentru a oferi utilizatorilor functionalitati integrate cu platformele social media si pentru a analiza traficul pe site. Impartasim informatiile privind modul in care utilizatorii folosesc site-ul cu partenerii nostri care utilizeaza de asemenea tehnologii online, precum cookies, pentru a colecta si folosi date personale pentru a personalize continutul si reclamele afisate, pentru a oferi utilizatorilor functionalitati integrate cu platformele social media si pentru a analiza traficul pe site si pe intreg internetul. Poti oricand sa te razgandesti si sa iti revizuiesti alegerea. Accept Detalii

Loading...