GALERIE FOTO: Super spectacole de la FITS suprinse în fotografii de excepţie. Vezi programul de miercuri la FITS 2011

0 106

Spectacolul de la festivalul Internaţional de Teatru Sibiu 211 a continuat şi continuă pe străzile şi în sălile şi pub-urile care găzduiesc spectacolele celei de a 18-a ediţii a festivalului.

Iată o galerie foto de la spectacolele susţinute pe parcursul zilei de luni la FITS 2011.

Fotografiile sunt realizate de fotograful sibian Sebastian Marcovici, cel care este unul din cei patru fotografi oficiali ai ediţiei din acest an a festivalului.[nggallery id=700]

Iată programul de miercuri 1 iunie la FITS 2011:

PARCUL SUB ARINI

Ora 11:00        Spectacol interactiv pentru copii: POVESTIRI  TEATRALE. FĂT-FRUMOS DIN LACRIMĂ  / THEATRICAL STORIES. PRINCE CHARMING, THE TEAR-BEGOTTEN (3h) – un spectacol de Marian Râlea, realizat cu studenţii Secţiei de Actorie din cadrul Universităţii „Lucian Blaga” din Sibiu (ROU)

Ora 14:00        Spectacol de muzică: FEAST DAY BAND / ZI DE SĂRBĂTOARE (30′) – Bagas Degol (GBR)

Ora 16:00        Desene pe asfalt: PROIECT CU COPII ŞI SPECTACOL TRADIŢIONAL MADONNARI / STAGE WITH CHILDREN AND KIDS AND TRADITIONAL MADONNARI SHOW (2h) – Regia: Gennaro Troia – Scuola Napoletana dei Madonnari (ITA)

GYMBO DANCE STUDIO (str. Mărăşeşti, nr. 9)

Ora 11:00        Atelier: NATURAL BOUNDARIES (4h) – Grant Neale of the Nomad Theatrical Co. (USA) şi Teatrul Naţional Radu Stanca Sibiu (ROU)

ATRIUM CAFÉ

Ora 12:00        Atelier: SEMINAR DE DEZBATERI / TALKBACK SEMINAR (1h) – Leeds Metropolitan

University (GBR) / ULBS / FITS

LIBRĂRIA HUMANITAS

Ora 12:00        Spectacol lectură: DIE DUNKLEN HIRSCHE / DARK DEER / CERBII NEGRI de Inga Abele (LVA), traducerea Mihai Hodrea

CENTRUL DE CERCETĂRI AVANSATE ÎN ARTELE SPECTACOLULUI (CAVAS) – Preţ: 10 lei

Ora 16:00        One woman show: desdeMONA (50′) cu: Jolanta Juszkiewicz – Regia: Anatoly Frusin – Kropka Theatre (POL/AUS)

Pietonala NICOLAE BĂLCESCU

Ora 16:30        Spectacol de muzică: FEAST DAY BAND / ZI DE SĂRBĂTOARE (30′) – Bagas Degol (GBR)

Ora 17:30        One man show: ONE BOTTLE TOO FAR / UN PAHAR ÎN PLUS (30′) – Lee Hayes (NLD)

Ora 18:30        Spectacol de muzică: FEAST DAY BAND / ZI DE SĂRBĂTOARE (30′) – Bagas Degol (GBR)

Ora 20:00        One man show: ONE BOTTLE TOO FAR / UN PAHAR ÎN PLUS (30′) – Lee Hayes (NLD)

TEATRUL GONG – Preţ bilet: 15 lei

Ora 17:00        Spectacol de teatru: FIRST LOVE PLAYBACK / IUBIRE ARTIFICIALĂ (1h) – Regia: Emmanouil Koutsourelis – Compania Art Syndicate (GRE)

PIAŢA MARE (spectacol teatru stradal)

Ora 17:00        TURN UP / CU MÂNECILE SUFLECATE (30′) -Tukkersconnexion (NDL)

Ora 18:00        TURN UP / CU MÂNECILE SUFLECATE (30′) -Tukkersconnexion (NDL)

Ora 19:00        TURN UP / CU MÂNECILE SUFLECATE (30′) -Tukkersconnexion (NDL)

SALA STUDIO TNRS (CASA DE CULTURĂ A SINDICATELOR – Intrarea C) – Preţ bilet: 20 lei

Ora 18:00        Spectacol de teatru: HERZFLEISCH / INIMĂ ÎNSÂNGERATĂ (1h40′) – Regia: Zeno Stanek – Neue Wiener Concert Schrammeln (AUT)

AMBIENT

Ora 18:00        Spectacol interactiv pentru copii: POVESTIRI  TEATRALE. FĂT-FRUMOS DIN LACRIMĂ / THEATRICAL STORIES. PRINCE CHARMING, THE TEAR-BEGOTTEN (30′) – un spectacol de Marian Râlea realizat cu studenţii Secţiei de Actorie din cadrul Universităţii „Lucian Blaga” din Sibiu (ROU)

TEATRUL NAŢIONAL „Radu Stanca” – Preţ bilet: 20 lei

Ora 19:00        Spectacol de teatru: OPINIA PUBLICĂ / PUBLIC OPINION (1h45′) – Regia: Theodor Cristian Popescu – Teatrul Naţional „Radu Stanca” (ROU)

FACULTATEA DE INGINERIE „Hermann Oberth”

Ora 21:00        Spectacol itinerant: ALOHA TAHITI SHOW (15′) – Polynesian Folk Group (THA / FRA)

CASA DE CULTURĂ A SINDICATELOR – Preţ bilet: 30 lei

Ora 21:00        Spectacol de teatru: CUI I-E FRICĂ DE VIRGINIA WOOLF? / WHO’S AFRAID OF VIRGINIA WOOLF? (2h45′) – Regia: Gelu Colceag – Teatrul de Comedie (ROU)

Pietonala NICOLAE BĂLCESCU (spectacol itinerant) – PIAŢA MARE – Scenă

Ora 21:30        Spectacol itinerant: ALOHA TAHITI SHOW (1h15′) – Polynesian Folk Group  (THA / FRA)

CETATEA CISNĂDIOARA – Preţ bilet: 15 lei

Ora 21:30        One woman show: FOOTFALLS / ZGOMOT DE PAŞI (25′) cu Claire Hind – Regia: Andrew Head – acta (GBR)

Ora 22:10        One woman show: GHOST TRACK / FANTOMA TRECUTULUI (55’) cu Claire Hind (GBR)

HALA SIMEROM – Preţ bilet: 20 lei

Ora 22:00        Spectacol de teatru: THERE WAS ANDRZEJ ANDRZEJ ANDRZEJ AND ANDRZEJ / A FOST ODATĂ ANDRZEJ ANDRZEJ ANDRZEJ ŞI ANDRZEJ (3h) – Regia: Monika Strzępka – Szaniawski Theatre in Wałbrzych (POL)

CASA ARTELOR – COMPLEXUL NAŢIONAL MUZEAL ASTRA (Piaţa Mică nr. 21) – Preţ: 15 lei

Ora 22:00        Spectacol de teatru: GHIDUL COPILĂRIEI RETROCEDATE / A GUIDE TO MY RECLAIMED CHILDHOOD (1h45′) – Regia: Gavriil Pinte – Teatrul Naţional „Radu Stanca” (ROU)

OLDIES PUB – Preţ bilet: 10 lei

Ora 22:30        One woman show: BLONDIE OF ARABIA / BLONDINA DIN 1001 DE NOPŢI (1h20′) – Regia: Laura Newman – Monica Hunken (USA)

PIAŢA MARE – Scenă

Ora 22:15        Spectacol itinerant: ALOHA TAHITI SHOW (30′) – Polynesian Folk Group (THA / FRA)

CENTRUL DE CERCETĂRI AVANSATE ÎN ARTELE SPECTACOLULUI (CAVAS) – Preţ: 10 lei

Ora 22:30        Spectacol de teatru: FACEŢI LOC / MAKE ROOM (1h20′) – Regia: David Schwartz – Teatrul Luni de la Green Hours (ROU)

ATRIUM CAFÉ – “Teatrul de la miezul nopţii”

Ora 24.00        Spectacol de teatru: ALE VIEŢII VALURI (1h) – texte clasice, actori tineri – o comedie cu Mihai             Alexandru şi Alexandru Malaicu (ROU)

 

Primește notificări pe mobil la fiecare știre

Lasă un răspuns

Adresa ta nu va fi publicată

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Primește știrile zilei seara pe email
Abonează-te și îți trimitem în fiecare seara un email cu știrile zilei de pe Ora de Sibiu
Renunți oricând. Nu vom folosi adresa ta in scopuri de marketing pentru terți fără acordul tău.
Loading...