Voinţa joacă în prima etapă cu Steaua pe Municipal şi în a IV-a la Mediaş. Vezi tot programul turului.

0 87

img 0667Astăzi, la sediul Ligii Profesioniste de Fotbal, a avut loc tragerea la sorţi ce a stabilit partidele care se vor disputa în viitorul campionat.

Prima etapă va avea loc vineri, pe 22 iulie, iar ultima etapă se va juca pe 17 decembrie, cu doar o săptămînă înainte de Crăciun. Steaua şi Oţelul vor deschide sezonul 2011-2012, în Supercupa de pe 17 iulie, de la Piatra Neamţ.

În urne s-a regăsit şi Voinţa Sibiu, care a obţinut ieri promovarea în primul eşalon după ce a învins în barajul cu Săgeata Năvodari (2-0). Cu toate acestea, oficialii Ligii Profesioniste de Fotbal nu exclud ca Timişoara şi Bistriţa să fie reprimite în Liga 1, decizia finală a TAS-ului urmînd să fie dată pe 14 iulie.

În prima etapă, Steaua va juca împotriva nou-promovatei Voinţa Sibiu, în deplasare, urmînd ca în etapa a doua să joace pe teren propriu cu CS Mioveni. Derby-ul Steaua – Rapid se va disputa în etapa a 11-a.

Giuleştenii vor debuta în noul sezon împotriva Vasluiului, pe teren propriu, şi vor juca împotriva rivalilor de la Dinamo în etapa a 7-a. Derby-ul de tradiţie al Ligii 1, Dinamo – Steaua, se va juca în etapa a 16-a.

Etapa I

CFR Cluj – Astra Ploieşti

Voinţa Sibiu – Steaua Bucureşti

CS Mioveni – Universitatea Cluj

Rapid Bucureşti – FC Vaslui

Concordia Chiajna – Sportul Studenţesc

Petrolul Ploieşti – Oţelul Galaţi

Ceahlăul Piatra Neamţ – Pandurii Târgu Jiu

FC Braşov – Gaz Metan Mediaş

Dinamo Bucureşti – FCM Târgu Mureş

Etapa a II-a

Astra Ploieşti – Voinţa Sibiu

Steaua Bucureşti – CS Mioveni

Universitatea Cluj – Rapid Bucureşti

FC Vaslui – Petrolul Ploieşti

Sportul Studenţesc – Ceahlăul Piatra Neamţ

Oţelul Galaţi – Concordia Chiajna

Pandurii Târgu Jiu – FC Braşov

Gaz Metan Mediaş – Dinamo Bucureşti

FCM Târgu Mureş – CFR Cluj

Etapa a III-a

CFR Cluj – Gaz Metan Mediaş

Voinţa Sibiu – FCM Târgu Mureş

CS Mioveni – Astra Ploieşti

Concordia Chiajna – FC Vaslui

Petrolul Ploieşti – Rapid Bucureşti

Ceahlăul Piatra Neamţ – Oţelul Galaţi

FC Braşov – Sportul Studenţesc

Dinamo Bucureşti – Pandurii Târgu Jiu

Steaua Bucureşti – Universitatea Cluj

Etapa a IV-a

Rapid Bucureşti – Concordia Chiajna

Astra Ploieşti – Steaua Bucureşti

Universitatea Cluj – Petrolul Ploieşti

FC Vaslui – Ceahlăul Piatra Neamţ

Sportul Studenţesc – Dinamo Bucureşti

Oţelul Galaţi – FC Braşov

Pandurii Târgu Jiu – CFR Cluj

Gaz Metan Mediaş – Voinţa Sibiu

FCM Târgu Mureş – CS Mioveni

Etapa a V-a

CFR Cluj – Sportul Studenţesc

Voinţa Sibiu – Pandurii Târgu Jiu

CS Mioveni – Gaz Metan Mediaş

Concordia Chiajna – Petrolul Ploieşti

Ceahlăul Piatra Neamţ – Rapid Bucureşti

FC Braşov – FC Vaslui

Dinamo Bucureşti – Oţelul Galaţi

Astra Ploieşti – Universitatea Cluj

Steaua Bucureşti – FCM Târgu Mureş

Etapa VI-a

Rapid Bucureşti – FC Braşov

Petrolul Ploieşti – Ceahlăul Piatra Neamţ

Universitatea Cluj – Concordia Chiajna

FC Vaslui – Dinamo Bucureşti

Sportul Studenţesc – Voinţa Sibiu

Oţelul Galaţi – CFR Cluj

Pandurii Târgu Jiu – CS Mioveni

Gaz Metan Mediaş – Steaua Bucureşti

FCM Târgu Mureş – Astra Ploieşti

 

Etapa a VII-a

CFR Cluj – FC Vaslui

Voinţa Sibiu – Oţelul Galaţi

CS Mioveni – Sportul Studenţesc

Ceahlăul Piatra Neamţ – Concordia Chiajna

FC Braşov – Petrolul Ploieşti

Dinamo Bucureşti – Rapid Bucureşti

Astra Ploieşti – Gaz Metan Mediaş

Steaua Bucureşti – Pandurii Târgu Jiu

FCM Târgu Mureş – Universitatea Cluj

Etapa a VIII-a

Rapid Bucureşti – CFR Cluj

Concordia Chiajna – FC Braşov

Petrolul Ploieşti – Dinamo Bucureşti

Universitatea Cluj – Ceahlăul Piatra Neamţ

FC Vaslui – Voinţa Sibiu

Sportul Studenţesc – Steaua Bucureşti

Oţelul Galaţi – CS Mioveni

Pandurii Târgu Jiu – Astra Ploieşti

Gaz Metan Mediaş – FCM Târgu Mureş

Etapa a IX-a

CFR Cluj – Petrolul Ploieşti

Voinţa Sibiu – Rapid Bucureşti

CS Mioveni – FC Vaslui

FC Braşov – Ceahlăul Piatra Neamţ

Dinamo Bucureşti – Concordia Chiajna

Astra Ploieşti – Sportul Studenţesc

Steaua Bucureşti – Oţelul Galaţi

Gaz Metan Mediaş – Universitatea Cluj

FCM Târgu Mureş – Pandurii Târgu Jiu

Etapa a X-a

Rapid Bucureşti – CS Mioveni

Concordia Chiajna – CFR Cluj

Petrolul Ploieşti – Voinţa Sibiu

Ceahlăul Piatra Neamţ – Dinamo Bucureşti

Universitatea Cluj – FC Braşov

FC Vaslui – Steaua Bucureşti

Sportul Studenţesc – FCM Târgu Mureş

Oţelul Galaţi – Astra Ploieşti

Pandurii Târgu Jiu – Gaz Metan Mediaş

Etapa a XI-a

CFR Cluj – Ceahlăul Piatra Neamţ

Voinţa Sibiu – Concordia Chiajna

CS Mioveni – Petrolul Ploieşti

Dinamo Bucureşti – FC Braşov

Astra Ploieşti – FC Vaslui

Steaua Bucureşti – Rapid Bucureşti

Pandurii Târgu Jiu – Universitatea Cluj

Gaz Metan Mediaş – Sportul Studenţesc

FCM Târgu Mureş – Oţelul Galaţi

Etapa a XII-a

Rapid Bucureşti – Astra Ploieşti

Concordia Chiajna – CS Mioveni

Petrolul Ploieşti – Steaua Bucureşti

Ceahlăul Piatra Neamţ – Voinţa Sibiu

FC Braşov – CFR Cluj

Universitatea Cluj – Dinamo Bucureşti

FC Vaslui – FCM Târgu Mureş

Sportul Studenţesc – Pandurii Târgu Jiu

Oţelul Galaţi – Gaz Metan Mediaş

Etapa a XIII-a

CFR Cluj – Dinamo Bucureşti

Voinţa Sibiu – FC Braşov

CS Mioveni – Ceahlăul Piatra Neamţ

Astra Ploieşti – Petrolul Ploieşti

Steaua Bucureşti – Concordia Chiajna

Sportul Studenţesc – Universitatea Cluj

Pandurii Târgu Jiu – Oţelul Galaţi

Gaz Metan Mediaş – FC Vaslui

FCM Târgu Mureş – Rapid Bucureşti

Etapa a XIV-a

CFR Cluj – Universitatea Cluj

Rapid Bucureşti – Gaz Metan Mediaş

Concordia Chiajna – Astra Ploieşti

Petrolul Ploieşti – FCM Târgu Mureş

Ceahlăul Piatra Neamţ – Steaua Bucureşti

FC Braşov – CS Mioveni

Dinamo Bucureşti – Voinţa Sibiu

FC Vaslui – Pandurii Târgu Jiu

Oţelul Galaţi – Sportul Studenţesc

Etapa a XV-a

Voinţa Sibiu – CFR Cluj

CS Mioveni – Dinamo Bucureşti

Astra Ploieşti – Ceahlăul Piatra Neamţ

Steaua Bucureşti – FC Braşov

Universitatea Cluj – Oţelul Galaţi

Sportul Studenţesc – FC Vaslui

Pandurii Târgu Jiu – Rapid Bucureşti

Gaz Metan Mediaş – Petrolul Ploieşti

FCM Târgu Mureş – Concordia Chiajna

Etapa a XVI-a

CFR Cluj – CS Mioveni

Voinţa Sibiu – Universitatea Cluj

Rapid Bucureşti – Sportul Studenţesc

Concordia Chiajna – Gaz Metan Mediaş

Petrolul Ploieşti – Pandurii Târgu Jiu

Ceahlăul Piatra Neamţ – FCM Târgu Mureş

FC Braşov – Astra Ploieşti

Dinamo Bucureşti – Steaua Bucureşti

FC Vaslui – Oţelul Galaţi

Etapa a XVII-a

CS Mioveni – Voinţa Sibiu

Astra Ploieşti – Dinamo Bucureşti

Steaua Bucureşti – CFR Cluj

Universitatea Cluj – FC Vaslui

Sportul Studenţesc – Petrolul Ploieşti

Oţelul Galaţi – Rapid Bucureşti

Pandurii Târgu Jiu – Concordia Chiajna

Gaz Metan Mediaş – Ceahlăul Piatra Neamţ

FCM Târgu Mureş – FC Braşov.

 

 

Primește notificări pe mobil la fiecare știre

Alte subiecte de interes

Lasă un răspuns

Adresa ta nu va fi publicată

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Primește știrile zilei seara pe email
Abonează-te și îți trimitem în fiecare seara un email cu știrile zilei de pe Ora de Sibiu
Renunți oricând. Nu vom folosi adresa ta in scopuri de marketing pentru terți fără acordul tău.