CSU Atlassib Sibiu va juca în primul tur al Cupei României într-o grupă din care vor mai face parte grupările Timba Timișoara, Farul Constanța și SCM Craiova, conform csusibiu.ro.

Federația Română de Baschet a stabilit modul de desfășurare al Cupei României la baschet masculin, ediția 2012 – 2013. Astfel echipele Gaz Metan Mediaș, CSU Ploiești, Elba Timișoara și BCM U Pitești vor fi calificate din oficiu în turul doi pentru că evoluează în Cupele Europene.

Celelalte echipe au fost împărțite în trei grupe a câte patru echipe, care vor juca evolua pe teren neutru în perioada 28 – 30 septembrie. Mai departe se califică prima clasată și cel mai bine clasat loc doi din cele trei serii.

Ultima oră

Leave a comment