CSU Sibiu a învins în deplasare pe BC Miercurea Ciuc cu 79-82

81

CSU Atlassib Sibiu s-a impus în partida disputată în deplasare în cadrul etapei 22, cu BC Miercurea Ciuc. Sibiul a învins cu 79-82 (16 – 23 17 – 23 24 – 19 22 – 17), anunta csusibiu.ro.

Gruparea noastră a reușit să se întoarcă victorioasă din partida jucată în deplasare cu cei din Miercurea Ciuc. CSU a evoluat mai bine în prima jumătate a meciului.

Universitarii au luat avans de șapte puncte după primele 10 minute, iar până la pauza mare aceasta aproape că s-a dublat, CSU intrând la vestiar în avantaj, scor 33-46.

Sfertul trei a însemnat o revenire a celor din Miercurea Ciuc. Gazdele au redus din diferență, înainte de finele sfertului patru, Sibiu având un avand de opt puncte pe tabelă. Ciucanii s-au apropiat periculos de CSU în ultimul sfert, dar echipa lui Miodrag Perisic a învins cu 78-82.

De la Sibiu s-a remarcat încă odată americanul Christoper Lee, acesta înscriind 24 de puncte în această partidă.

Pentru Sibiu următorul meci este cel din 23 februarie, cu BC Timișoara.