Handbal Club Sibiu se confruntă anul acesta cu o serie dificilă în Divizia A de handbal masculin.

0 378

Conform calendarului competiţional elaborat de către Federaţia Română de Handbal, echipa sibiană va evolua în sezonul 2014 /2015 în seria B a Campionatului Naţional de Handbal Masculin Seniori divizia A alături de alte 13 echipe.

 

 

 

Seria este destul de dificilă, atât prin prisma numărului mare de jocuri cât şi prin valoarea adversarelor, echipa noastră având ca adversari nume de tradiţie în handbalul românesc, precum Universitatea Cluj Napoca, Universitatea Craiova, Politehnica Timişoara II, CSM Oradea.

Campionatul debutează duminică 14 octombrie, pe teren propriu împotriva echipei Poli Timişoara. Jocul se va desfăşura la Sala Transilvania cu începere de la ora 16.00, urmând ca o săptămână mai târziu, tot pe teren propriu, să avem ca adversar Academia de Handbal Minaur Baia Mare.

”Intrarea la jocurile echipei noastre este gratuită, sperăm să avem parte de un număr cât mai mare de spectatori cărora le pregătim, ca şi în sezonul trecut, înainte de joc şi în pauza jocurilor, demonstaţii de minihandbal, karate, tombole cu premii şi alte surprize”, spun cei de la Handbal Club Sibiu.

Primește notificări pe mobil la fiecare știre

Lasă un răspuns

Adresa ta nu va fi publicată

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Primește știrile zilei seara pe email
Abonează-te și îți trimitem în fiecare seara un email cu știrile zilei de pe Ora de Sibiu
Renunți oricând. Nu vom folosi adresa ta in scopuri de marketing pentru terți fără acordul tău.
Loading...