Se apropie Memorialul Tordai la baschet. Detalii despre programul meciurilor!

0 279

csu sibiuSteaua CSM Eximbank București, BCM Pitești, Dinamo București și CSU Sibiu, luptă, la finalul săptămânii următoare, pentru trofeul ”Elemer Tordai”.  Sunt programate câte două meciuri, în fiecare dintre cele trei zile ale competiției, urmând ca sâmbătă să fie desemnată echipa câștigătoare.

Memorialul “Elemer Tordai” debutează joi, 27 august 2015, orele 17:00, la Sala Transilvania, cu partida dintre BCM Pitești și Dinamo București, urmând ca echipa noastră să joace primul meci, din cadrul turneului, în compania celor de la Steaua CSM Eximbank București, de la orele 19:00.
Vineri, de la orele 17:00, Steaua întâlnește echipa echipa nou promovată în Liga Națională de Baschet Masculin, Dinamo București, iar de la 19:00, galben albaștrii întră pe parchet în compania celor de la BCM Pitești. În ultima zi a ediției din acest an a Memorialului Tordai, 29 august 2015, echipa din capitală, Steaua CSM Eximbank joacă împotriva celor la Pitești, de la orele 11:00, iar CSU Atlassib Sibiu joacă ultimul meci, cu Dinamo București, delaorele 13:00.
Imediat după terminarea ultimului meci, va avea loc festivitatea de premiere, în urma căreia va fi atribuit trofeul Elemer Tordai, echipei câștigătoare a ediției 2015.
”Și în acest an, Memorialul Tordai reprezintă un bun prilej pentru echipă de a se întâlni, pentru prima dată, cu suporterii sibieni. Vor fi prezente trei echipe foarte puternice din campionatul intern și, cu siguranță, suporterii vor avea parte de unspectacol baschetbalistic de un înalt nivel”, a declarat Horațiu Floca, co-președintele Secției de Baschet a CSU Sibiu.
Memorialul Tordai se organizează anul acesta, pentru a 7-lea an consecutiv, în memoria unuia dintre cei mai iubiți baschetbaliști sibieni din toate timpurile, Elemer Tordai, răpus, în urmă cu 8 ani, de o boală necruțătoare. Tordai a fost unul dintre jucătorii emblematici ai clubului nostru, campion alături de CSU Sibiu, atât în 1995, cât și în 1999.
Ediția anterioară a turneului a fost câștigată de echipa din Târgu Mureș.

Primește notificări pe mobil la fiecare știre

Alte subiecte de interes

Lasă un răspuns

Adresa ta nu va fi publicată

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Primește știrile zilei seara pe email
Abonează-te și îți trimitem în fiecare seara un email cu știrile zilei de pe Ora de Sibiu
Renunți oricând. Nu vom folosi adresa ta in scopuri de marketing pentru terți fără acordul tău.