Ora de Sibiu
Știri in direct

Mediașul face scor la Caransebeș și revine în cursa pentru promovare

129

fotbalGaz Metan a reușit să obțină prima victorie după o serie de partide terminate fără victorie. Gaziștii au câștigat scor 5-0 meciul jucat în deplasare la Caransebeș. Gaz Metan a marcat primul joc la o jumătate de oră de la fluierul de start, atunci când Abrudan a trimis ”balonul” în plasă după o centrare venită din partea lui Băjenaru. Abrudan a ”semnat” dubla peste alte 3 minute când același Băjenaru trimite mingea în 8 metrii de unde înscrie Abrudan. Golul cu numărul 3 al medieșenilor a fost înscris cu 3 minute înainte de pauză de către Azdren Llullaku. Ultimele 2 goluri au fost marcate de către Alexandru Buziuc în minutele 80 respectiv 93.

Formațiile de start

Caransebeş: Birăescu – Stelitano, Al. Dumitru, S. Lupu, Cârstoiu, A. Stoican, Buşu (cpt.), S. Răducu, Suru, Telecican, Livan
Rezerve: Negrilă – Săulescu, Roşoagă, Stoichiţoiu, Bogdanovici, A. Roman, La Vecchia
Antrenor: Giovanni Pisano

Gaz Metan: Greab – R. Romeo, Vişa, Abrudan, Buzean (cpt.) – I. Cristea, M. Stancu, Băjenaru, D. Olaru – Llullaku, Buziuc

FC CARANSEBEȘ

Min 55 ⇔ Triplă schimbare la gazde. Dumitru, Suru şi Stelitano sunt înlocuiţi cu Săulescu, La Vecchia şi Roşoagă

Arbitrii

Arbitrul de centru: Nicolae Cătălin Botaş (Timişoara)

Asistenţi: Andrei Nicolae Chiţoiu (Timişoara) şi Călin Cimponeriu(Lugoj).

După această partidă formația antrenată de Leo Grozavu a urcat până pe poziția a cincea a ligii secunde urmând ca în etapa viitoare să primească vizita celor de la Metalul Reșița.