Ora de Sibiu
Știri in direct

CSU Sibiu a bătut palma cu Hardy pentru încă un sezon

264

hardy csu sibiuSibiul a reușit să se înțeleagă cu cel mai bun jucător pe care antrenorul Dan Fleșeriu l-a avut în lot în sezonul precedent. Hardy urrmează să se alăture echipei sibiene în scurt timp.

Kevin Hardy a decis să se alăture lotului condus de Dan Fleșeriu și în sezonul 2016/2017. După o primă experiență în baschetul european alături de echipa noastră, în sezonul trecut,  Kevin Hardy îți va continua curba ascendentă a carierei sale în mijlocul aceleiași echipe galben-albastre. Americanul care a jucat, până anul trecut, în NCAA, îmbrăcând tricourile echipei MC Neese State University Cowboys, revine la BC CSU Sibiu.
”Ne bucurăm că am reușit să îl convingem pe Kevin să se întoarcă. Este un jucător extrem de important pentru echipa noastră”, a spus Laurențiu Buduleci, președintele Secției de Baschet a CSU Sibiu.
Fundașul care măsoară 1,88m a totalizat în sezonul trecut medii statistice de 15,2 puncte și 7,1 recuperări, și se află în topul celor mai eficienți jucători ai Ligii Naționale de Baschet Masculin.

Primește titlurile instant

Citește și

Spune ce crezi

Adresa de email nu va fi publicata

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Folosim cookie-uri pe site-ul nostru pentru a putea colecta si folosi date ce ne ajuta sa personalizam continutul si reclamele afisate, pentru a oferi utilizatorilor functionalitati integrate cu platformele social media si pentru a analiza traficul pe site. Impartasim informatiile privind modul in care utilizatorii folosesc site-ul cu partenerii nostri care utilizeaza de asemenea tehnologii online, precum cookies, pentru a colecta si folosi date personale pentru a personalize continutul si reclamele afisate, pentru a oferi utilizatorilor functionalitati integrate cu platformele social media si pentru a analiza traficul pe site si pe intreg internetul. Poti oricand sa te razgandesti si sa iti revizuiesti alegerea. Accept Detalii

Loading...