Ora de Sibiu
Știri in direct

VIDEO – FC Hermannstadt a debutat în liga a III-a. Vezi înregistrarea meciului cu FC Zalău

1.008

stadion municipal sibiuNou promovata în liga a III-a de fotbal, FC Hermannstadt, joacă sâmbătă de la ora 17.00 prima sa partidă oficială în acest eșalon. Ora de Sibiu a transmis în direct pe Facebook partida de pe stadionul Municipal. Vezi mai jos înregistrarea.

FC Hermannstadt va juca sâmbătă, 03 septembrie 2016, începând cu ora 17:00, pe Stadionul Municipal Sibiu, primul meci oficial din Liga a III – a, Seria a V – a, etapa 1, în compania echipei FC Zalău.
”Ne onorează și ne bucură că primul meci oficial îl vom disputa acasă, pe teren propriu, susținerea sibienilor constituind un stimul puternic în lupta pentru cele 3 puncte puse in joc. Obiectivul echipei noastre, până în iarnă, la mijlocul sezonului, este clasarea pe unul din primele 3 locuri. De asemenea, un alt obiectiv foarte important este acela de a aduce sibienii la stadion. sigla hermannstadtEste vital pentru echipa noastră să creeze o identitate și pentru asta avem nevoie de public, de spectatori care să ne susțină”, spune Marius Lungu, director sportiv la FC Hermannstadt.

Președintele FRF a venit la meci
Presedintele FRF – Razvan Burleanu, impreuna cu alti membri din cadrul Comitetului executiv, au participat sambata, 3 septembrie 2016, ora 17:00, la debutul echipei sibiene în Liga a III – a. fc hermannstadt”Ne onoreaza si incurajeaza prezenta unor oaspeti atat de importanti la primul meci oficial disputat in Liga a III – a”, spun cei de la FC Hermannstadt pe pagina oficială de Facebook a echipei.

Primește titlurile instant

Citește și

Spune ce crezi

Adresa de email nu va fi publicata

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Folosim cookie-uri pe site-ul nostru pentru a putea colecta si folosi date ce ne ajuta sa personalizam continutul si reclamele afisate, pentru a oferi utilizatorilor functionalitati integrate cu platformele social media si pentru a analiza traficul pe site. Impartasim informatiile privind modul in care utilizatorii folosesc site-ul cu partenerii nostri care utilizeaza de asemenea tehnologii online, precum cookies, pentru a colecta si folosi date personale pentru a personalize continutul si reclamele afisate, pentru a oferi utilizatorilor functionalitati integrate cu platformele social media si pentru a analiza traficul pe site si pe intreg internetul. Poti oricand sa te razgandesti si sa iti revizuiesti alegerea. Accept Detalii

Loading...