Victorie spectaculoasă pentru FC Hermannstadt la Mediaș. Au fost conduși cu 2-0

0 356

fc-hermannstadtEchipa lui Marian Mărgărit s-a impus vineri după amiază cu scorul de 2-3 în partida disputată în deplasare cu Gaz Metan Mediaș 2. Cârstean și Petrescu au marcat golurile pentru FC Hermannstadt.

Meciul de la Mediaș a fost extrem de disputat. Partida care a avut loc pe stadionul din spatele arenei pe care joacă echipa principală a Mediașului în liga 1. Satelitul Gazului a deschis scorul cu patru minute înainte de pauză prin Bic, cel care a transformat o lovitură de pedeapsă. Medieșenii s-au desprins la 2-0 în minutul 58 prin Olaru și se părea că vor câștiga meciul. Nu a fost însă deloc așa.

Trei goluri după pauză pentru sibieni
FC Hermannstadt a întors soarta partidei în ultimele 30 de minute. Mai întâi Cârstean a redus din diferență în minutul 61, iar apoi Petrescu a adus egalarea cu nouă minute înainte de finele partidei. Cîrstean a marcat golul victoriei în minutul 84, iar meciul s-a încheiat cu scorul de 2-3. Sibiul acumulează astfel șapte puncte în clasament grație acestei victorii, în timp ce medieșenii rămân cu patru puncte. Foto: Facebook Fc Hermannstadt