Începe lupta la semicerc. Sibiul debutează ”acasă” la Cisnădie în noul sezon

362

handbal sibiuIn prima etapa din sezonul 2016/2017 la handbal masculin Divizia A, Handbal Club Sibiu va evolua pe teren propriu impotriva echipei CS Unirea Sannicolau Mare – Sambata 17 Septembrie de la ora 17:00 in Sala Polivalenta Magura din Cisnadie, datorita ocuparii Salii Polivalente Transilvania din Sibiu cu alte evenimente sportive.

Chiar daca in acest sezon intrarea la meciurile de acasa ale echipei noastre se va face pe baza de bilet sau abonament, situatia creata la acest meci va oferi spectatorilor posiblitatea ca intrarea sa fie gratuita.
CS Unirea Sannicolau Mare este o echipa cu traditie pe scena Divizei A evoluand de foarte multe sezoane in aceasta liga. Distanta foarte mare intre echipele din aceeasi seria cu echipa din Sannicolau Mare a facut ca aceasta echipa sa evolueze in sezonul precedent la competitiile organizate in tara vecina, Ungaria. CS Unirea a castigat anul trect campionatul din Liga a IV-a a regiunii Csongrad, o liga cu statut statut de amator.
De asemenea s-au pus in vanzare si abonamentele pentru sezonul viitor, abonamente ce pot fi folosite la toate meciurile de pe teren propriu ale echipei din Divizia A precum si la meciurile din Cupa Romaniei, daca echipa noastra va reusi sa se claseze dupa turul campionatului pe o pozitie ce va permite inscrierea in aceasta competitie. Abonamentele se pot procura inainte meciurilor de pe teren propriu, prin comenzi online – mesaj privat folosind Facebook si intrara in posesia lor in fiecare zi de Luni, Miercuri si Vineri incepand cu ora 20:00 (in Sala Transilvania).

Primește notificări pe mobil la fiecare știre

Spune ce crezi