Ora de Sibiu
Știri in direct

Meci de handbal duminică la Sala Transilvania. HC Sibiu a renunțat la doi jucători

473

handbal-sibiuDuminica, 23 Octombrie in Sala Transilvania din Sibiu, incepand cu ora 17:00, Handbal Club Sibiu va invita la etapa a VI-a a Campionatului National Divizia A la handbal masculin.

Handbalistii sibieni vor infrunta Centrul National Olimpic de Tineret Brasov, echipa ce se afla pe pozitia a 6-a a clasamentului cu 2 victorii si 2 infrangeri.
”Speram ca aceasta partida sa aduca si prima victorie din acest sezon pentru sibieni, etapa trecuta acestia fiind invinsi la Tg. Jiu la o diferenta de la 2 goluri 32:30 (15:14) de catre echipa retrogradata din Liga Nationala – CSU CONSTANTIN BRANCUSI TG. JIU. Din lotul echipei sibiene nu mai fac parte incepand cu acest meci jucatorii Alexandru si Andrei Boriceanu, ei hotarand sa se intoarca in orasul natal – Brasov”, se arata intr-un comunicat al celor de la HC Sibiu.
In acest meci va debuta cel mai experimentat transfer pe care HC Sibiu l-a efectuat in aceasta vara – Adrian Tone. Adrian, jucator de mana stanga, evolueaza pe postul de inter dreapta si cu siguranta poate schimba in bine jocul practicat de echipa noastra in primele 3 partide ale sezonului.
Intrarea se va face pe baza de bilet – 5 lei sau abonament anual – 50 lei. La achizitia unui abonament clubul nostru ofera gratuit si o esarfa cu insemnele HC Sibiu – „Spre viitor impreuna”

Primește titlurile instant

Citește și
Loading...

Spune ce crezi

Adresa de email nu va fi publicata

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Primește știrile zilei seara pe email
Abonează-te și îți trimitem în fiecare seara un email cu știrile zilei de pe Ora de Sibiu
Renunți oricând. Nu vom folosi adresa ta in scopuri de marketing pentru terți fără acordul tău.

Folosim cookie-uri pe site-ul nostru pentru a putea colecta si folosi date ce ne ajuta sa personalizam continutul si reclamele afisate, pentru a oferi utilizatorilor functionalitati integrate cu platformele social media si pentru a analiza traficul pe site. Impartasim informatiile privind modul in care utilizatorii folosesc site-ul cu partenerii nostri care utilizeaza de asemenea tehnologii online, precum cookies, pentru a colecta si folosi date personale pentru a personalize continutul si reclamele afisate, pentru a oferi utilizatorilor functionalitati integrate cu platformele social media si pentru a analiza traficul pe site si pe intreg internetul. Poti oricand sa te razgandesti si sa iti revizuiesti alegerea. Accept Detalii

Loading...