Ora de Sibiu
Știri in direct
SDO inalt
SDO inalt

Meci de handbal duminică la Sala Transilvania. HC Sibiu a renunțat la doi jucători

449

handbal-sibiuDuminica, 23 Octombrie in Sala Transilvania din Sibiu, incepand cu ora 17:00, Handbal Club Sibiu va invita la etapa a VI-a a Campionatului National Divizia A la handbal masculin.

Handbalistii sibieni vor infrunta Centrul National Olimpic de Tineret Brasov, echipa ce se afla pe pozitia a 6-a a clasamentului cu 2 victorii si 2 infrangeri.
”Speram ca aceasta partida sa aduca si prima victorie din acest sezon pentru sibieni, etapa trecuta acestia fiind invinsi la Tg. Jiu la o diferenta de la 2 goluri 32:30 (15:14) de catre echipa retrogradata din Liga Nationala – CSU CONSTANTIN BRANCUSI TG. JIU. Din lotul echipei sibiene nu mai fac parte incepand cu acest meci jucatorii Alexandru si Andrei Boriceanu, ei hotarand sa se intoarca in orasul natal – Brasov”, se arata intr-un comunicat al celor de la HC Sibiu.
In acest meci va debuta cel mai experimentat transfer pe care HC Sibiu l-a efectuat in aceasta vara – Adrian Tone. Adrian, jucator de mana stanga, evolueaza pe postul de inter dreapta si cu siguranta poate schimba in bine jocul practicat de echipa noastra in primele 3 partide ale sezonului.
Intrarea se va face pe baza de bilet – 5 lei sau abonament anual – 50 lei. La achizitia unui abonament clubul nostru ofera gratuit si o esarfa cu insemnele HC Sibiu – „Spre viitor impreuna”

Primește titlurile instant

Citește și

Spune ce crezi

Adresa de email nu va fi publicata

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Folosim cookie-uri pe site-ul nostru pentru a putea colecta si folosi date ce ne ajuta sa personalizam continutul si reclamele afisate, pentru a oferi utilizatorilor functionalitati integrate cu platformele social media si pentru a analiza traficul pe site. Impartasim informatiile privind modul in care utilizatorii folosesc site-ul cu partenerii nostri care utilizeaza de asemenea tehnologii online, precum cookies, pentru a colecta si folosi date personale pentru a personalize continutul si reclamele afisate, pentru a oferi utilizatorilor functionalitati integrate cu platformele social media si pentru a analiza traficul pe site si pe intreg internetul. Poti oricand sa te razgandesti si sa iti revizuiesti alegerea. Accept Detalii

Loading...