Ora de Sibiu
Știri in direct

CSU Sibiu va debuta în FIBA Europe Cup în 20 septembrie pe teren propriu

128

Echipa lui Dan Fleșeriu va juca primul meci oficial în în FIBA Europe Cup pe 20 septembrie 2017, în Sala Transilvania din Sibiu, urmând ca returul să îl dispute pe 27 septembrie, în deplasare.

FIBA a anunțat astăzi echipele participante în FIBA Europe Cup 2017/2018 și urnele valorice în care au fost repartizate. Se vor juca două tururi preliminare în urma cărora se vor decide 10 echipe câștigătoare ce vor continua Sezonul Regulat al FIBA Europe Cup alături de 22 de echipe ce vor fi repartizate din cealaltă competiție europeană, Basketball Chamions League.
Echipa noastră ar urma să joace în primul tur preliminar, cu una din următoarele echipe:
Belfius Mons-Hainaut (BEL)
BC Rilski Sportist (BUL)
BK Pardubice (CZE)
Tartu University (EST)
Egis Körmend (HUN)
BC Rabotnicki Skopje (MKD)
BM SLAM STAL Ostrow (POL)
CSM CSU Oradea (ROU)
Istanbul Büyüksehir (TUR)
Trabzonspor Medicalpark (TUR)
DNIPRO (UKR)
Primul meci se va juca pe teren propriu, la Sibiu, în 20 septembrie 2017, urmând ca returul să se dispute în deplasare pe 27 septembrie.
În cazul în care, BC CSU Sibiu se califică mai departe ar urma să joace al doilea tur preliminar cu una din următoarele echipe:
Proximus Spirou Basket (BEL)
BC Beroe (BUL)
Petrolina AEK Larnaca (CYP)
ESSM Le Portel (FRA)
Falco KC Szombathely (HUN)
FC Do Porto (POR)
CSA Steaua Bucharest (ROU)
Södertälje (SWE)
BC Khimik (UKR).
”Iată că avem și confirmarea oficială privind prezența echipei noastre în FIBA Europe Cup 2017/2018. Ne dorim un parcurs cât mai lung în Europa și să reprezentă Sibiul cât mai bine. Așteptăm cu interes tragerea la sorți pentru a ne afla adversarul din primul tur preliminar”, a declarat Horațiu Floca, director CSU Sibiu. FIBA urmează să anunțe data la care se va efectua tragerea la sorți.

Primește titlurile instant

Citește și

Spune ce crezi

Adresa de email nu va fi publicata

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Primește știrile zilei seara pe email
Abonează-te și îți trimitem în fiecare seara un email cu știrile zilei de pe Ora de Sibiu
Renunți oricând. Nu vom folosi adresa ta in scopuri de marketing pentru terți fără acordul tău.

Folosim cookie-uri pe site-ul nostru pentru a putea colecta si folosi date ce ne ajuta sa personalizam continutul si reclamele afisate, pentru a oferi utilizatorilor functionalitati integrate cu platformele social media si pentru a analiza traficul pe site. Impartasim informatiile privind modul in care utilizatorii folosesc site-ul cu partenerii nostri care utilizeaza de asemenea tehnologii online, precum cookies, pentru a colecta si folosi date personale pentru a personalize continutul si reclamele afisate, pentru a oferi utilizatorilor functionalitati integrate cu platformele social media si pentru a analiza traficul pe site si pe intreg internetul. Poti oricand sa te razgandesti si sa iti revizuiesti alegerea. Accept Detalii

Loading...