Ora de Sibiu
Știri in direct

S-a stabilit programul ligii 2. FC Hermannstadt debutează acasă

434

Marți, 25 iulie 2017, la baza sportiva de la Mogoșoaia a avut loc tragerea la sorți pentru stabilirea programului competițional al ediției 2017-2018 a eșalonului secund.

Prima parte a campionatului continuă cu încă două etape din retur, pe 2 decembrie, respectiv 9 decembrie. Partea a doua a sezonului se reia pe 24 februarie 2018 şi se încheie pe 2 iunie 2018. În acest interval vor avea loc încă două etape intermediare, pe 18 aprilie 2018, respectiv 16 mai 2018.

Programul competiţional al noului sezon al Ligii 2, ediţia 2017/2018 – TUR:

ETAPA 1 – 5 august 2017

Luceafărul Oradea – Metalul Reşiţa
Ripensia Timişoara – Foresta Suceava 
ASA Târgu Mureş – Ştiinţa Miroslava 
Dacia Unirea Brăila – ASU Politehnica Timişoara 
SCM Piteşti – Pandurii Târgu Jiu 
Chindia Târgovişte – UTA Bătrâna Doamnă 
Metaloglobus Bucureşti – Olimpia Satu Mare 
Academica Clinceni – Dunărea Călăraşi
CS Mioveni – CS Afumaţi
AFC Hermannstadt – CS Baloteşti

ETAPA 2 – 12 august 2017

Metalul Reşiţa-CS Baloteşti
CS Afumaţi-AFC Hermannstadt
Dunărea Călăraşi-CS Mioveni
Olimpia Satu Mare-Academica Clinceni
UTA Bătrâna Doamnă-Metaloglobus Bucureşti
Pandurii Târgu Jiu -Chindia Târgovişte
ASU Politehnica Timişoara-SCM Piteşti
Ştiinţa Miroslava-Dacia Unirea Brăila
Foresta Suceava-ASA Târgu Mureş
Luceafărul Oradea-Ripensia Timişoara

ETAPA 3 – 19 august 2017

Ripensia Timişoara-Metalul Reşiţa
ASA Târgu Mureş-Luceafărul Oradea
Dacia Unirea Brăila-Foresta Suceava
SCM Piteşti-Ştiinţa Miroslava
Chindia Târgovişte-ASU Politehnica Timişoara
Metaloglobus Bucureşti-Pandurii Târgu Jiu
Academica Clinceni-UTA Bătrâna Doamnă
CS Mioveni-Olimpia Satu Mare
AFC Hermannstadt-Dunărea Călăraşi
CS Baloteşti-CS Afumaţi

ETAPA 4 – 23 august 2017 – intermediară

Metalul Reşiţa-CS Afumaţi
Dunărea Călăraşi-CS Baloteşti
Olimpia Satu Mare-AFC Hermannstadt
UTA Bătrâna Doamnă-CS Mioveni
Pandurii Târgu Jiu -Academica Clinceni
ASU Politehnica Timişoara-Metaloglobus Bucureşti
Ştiinţa Miroslava-Chindia Târgovişte
Foresta Suceava-SCM Piteşti
Luceafărul Oradea-Dacia Unirea Brăila
Ripensia Timişoara-ASA Târgu Mureş

ETAPA 5 – 26 august 2017

ASA Târgu Mureş-Metalul Reşiţa
Dacia Unirea Brăila-Ripensia Timişoara
SCM Piteşti-Luceafărul Oradea
Chindia Târgovişte-Foresta Suceava
Metaloglobus Bucureşti-Ştiinţa Miroslava
Academica Clinceni-ASU Politehnica Timişoara
CS Mioveni-Pandurii Târgu Jiu
AFC Hermannstadt-UTA Bătrâna Doamnă
CS Baloteşti-Olimpia Satu Mare
CS Afumaţi-Dunărea Călăraşi

ETAPA 6 – 2 septembrie 2017

Metalul Reşiţa-Dunărea Călăraşi
Olimpia Satu Mare-CS Afumaţi
UTA Bătrâna Doamnă-CS Baloteşti
Pandurii Târgu Jiu -AFC Hermannstadt
ASU Politehnica Timişoara-CS Mioveni
Ştiinţa Miroslava-Academica Clinceni
Foresta Suceava-Metaloglobus Bucureşti
Luceafărul Oradea-Chindia Târgovişte
Ripensia Timişoara-SCM Piteşti
ASA Târgu Mureş-Dacia Unirea Brăila

ETAPA 7 – 9 septembrie 2017

Dacia Unirea Brăila-Metalul Reşiţa
SCM Piteşti-ASA Târgu Mureş
Chindia Târgovişte-Ripensia Timişoara
Metaloglobus Bucureşti-Luceafărul Oradea
Academica Clinceni-Foresta Suceava
CS Mioveni-Ştiinţa Miroslava
AFC Hermannstadt-ASU Politehnica Timişoara
CS Baloteşti-Pandurii Târgu Jiu
CS Afumaţi-UTA Bătrâna Doamnă
Dunărea Călăraşi-Olimpia Satu Mare

ETAPA 8 – 16 septembrie 2017

Metalul Reşiţa-Olimpia Satu Mare
UTA Bătrâna Doamnă-Dunărea Călăraşi
Pandurii Târgu Jiu -CS Afumaţi
ASU Politehnica Timişoara-CS Baloteşti
Ştiinţa Miroslava-AFC Hermannstadt
Foresta Suceava-CS Mioveni
Luceafărul Oradea-Academica Clinceni
Ripensia Timişoara-Metaloglobus Bucureşti
ASA Târgu Mureş-Chindia Târgovişte

Dacia Unirea Brăila-SCM Piteşti

ETAPA 9 – 23 septembrie 2017

SCM Piteşti-Metalul Reşiţa
Chindia Târgovişte-Dacia Unirea Brăila
Metaloglobus Bucureşti-ASA Târgu Mureş
Academica Clinceni-Ripensia Timişoara
CS Mioveni-Luceafărul Oradea
AFC Hermannstadt-Foresta Suceava
CS Baloteşti-Ştiinţa Miroslava
CS Afumaţi-ASU Politehnica Timişoara
Dunărea Călăraşi-Pandurii Târgu Jiu
Olimpia Satu Mare-UTA Bătrâna Doamnă

ETAPA 10 – 30 septembrie 2017

Metalul Reşiţa-UTA Bătrâna Doamnă
Pandurii Târgu Jiu -Olimpia Satu Mare
ASU Politehnica Timişoara-Dunărea Călăraşi
Ştiinţa Miroslava-CS Afumaţi
Foresta Suceava-CS Baloteşti
Luceafărul Oradea-AFC Hermannstadt
Ripensia Timişoara-CS Mioveni
ASA Târgu Mureş-Academica Clinceni
Dacia Unirea Brăila-Metaloglobus Bucureşti
SCM Piteşti-Chindia Târgovişte

ETAPA 11 – 7 octombrie 2017

Chindia Târgovişte-Metalul Reşiţa
Metaloglobus Bucureşti-SCM Piteşti
Academica Clinceni-Dacia Unirea Brăila
CS Mioveni-ASA Târgu Mureş
AFC Hermannstadt-Ripensia Timişoara
CS Baloteşti-Luceafărul Oradea
CS Afumaţi-Foresta Suceava
Dunărea Călăraşi-Ştiinţa Miroslava
Olimpia Satu Mare-ASU Politehnica Timişoara
UTA Bătrâna Doamnă-Pandurii Târgu Jiu

ETAPA 12 – 14 octombrie 2017

Metalul Reşiţa-Pandurii Târgu Jiu
ASU Politehnica Timişoara-UTA Bătrâna Doamnă
Ştiinţa Miroslava-Olimpia Satu Mare
Foresta Suceava-Dunărea Călăraşi
Luceafărul Oradea-CS Afumaţi
Ripensia Timişoara-CS Baloteşti
ASA Târgu Mureş-AFC Hermannstadt
Dacia Unirea Brăila-CS Mioveni
SCM Piteşti-Academica Clinceni
Chindia Târgovişte-Metaloglobus Bucureşti

ETAPA 13 – 21 octombrie 2017

Metaloglobus Bucureşti-Metalul Reşiţa
Academica Clinceni-Chindia Târgovişte
CS Mioveni-SCM Piteşti
AFC Hermannstadt-Dacia Unirea Brăila
CS Baloteşti-ASA Târgu Mureş
CS Afumaţi-Ripensia Timişoara
Dunărea Călăraşi-Luceafărul Oradea
Olimpia Satu Mare-Foresta Suceava
UTA Bătrâna Doamnă-Ştiinţa Miroslava
Pandurii Târgu Jiu -ASU Politehnica Timişoara

ETAPA 14 – 28 octombrie 2017

Metalul Reşiţa-ASU Politehnica Timişoara
Ştiinţa Miroslava-Pandurii Târgu Jiu
Foresta Suceava-UTA Bătrâna Doamnă
Luceafărul Oradea-Olimpia Satu Mare
Ripensia Timişoara-Dunărea Călăraşi
ASA Târgu Mureş-CS Afumaţi
Dacia Unirea Brăila-CS Baloteşti
SCM Piteşti-AFC Hermannstadt
Chindia Târgovişte-CS Mioveni
Metaloglobus Bucureşti-Academica Clinceni

ETAPA 15 – 4 noiembrie 2017

Academica Clinceni-Metalul Reşiţa
CS Mioveni-Metaloglobus Bucureşti
AFC Hermannstadt-Chindia Târgovişte
CS Baloteşti-SCM Piteşti
CS Afumaţi-Dacia Unirea Brăila
Dunărea Călăraşi-ASA Târgu Mureş
Olimpia Satu Mare-Ripensia Timişoara
UTA Bătrâna Doamnă-Luceafărul Oradea
Pandurii Târgu Jiu -Foresta Suceava
ASU Politehnica Timişoara-Ştiinţa Miroslava

ETAPA 16 – 8 noiembrie 2017 – intermediară

Metalul Reşiţa-Ştiinţa Miroslava
Foresta Suceava-ASU Politehnica Timişoara
Luceafărul Oradea-Pandurii Târgu Jiu
Ripensia Timişoara-UTA Bătrâna Doamnă
ASA Târgu Mureş-Olimpia Satu Mare
Dacia Unirea Brăila-Dunărea Călăraşi
SCM Piteşti-CS Afumaţi
Chindia Târgovişte-CS Baloteşti
Metaloglobus Bucureşti-AFC Hermannstadt
Academica Clinceni-CS Mioveni

ETAPA 17 – 11 noiembrie 2017

CS Mioveni-Metalul Reşiţa
AFC Hermannstadt-Academica Clinceni
CS Baloteşti-Metaloglobus Bucureşti
CS Afumaţi-Chindia Târgovişte
Dunărea Călăraşi-SCM Piteşti
Olimpia Satu Mare-Dacia Unirea Brăila
UTA Bătrâna Doamnă-ASA Târgu Mureş
Pandurii Târgu Jiu -Ripensia Timişoara
ASU Politehnica Timişoara-Luceafărul Oradea
Ştiinţa Miroslava-Foresta Suceava

ETAPA 18 – 18 noiembrie 2017

Metalul Reşiţa-Foresta Suceava
Luceafărul Oradea-Ştiinţa Miroslava
Ripensia Timişoara-ASU Politehnica Timişoara
ASA Târgu Mureş-Pandurii Târgu Jiu
Dacia Unirea Brăila-UTA Bătrâna Doamnă
SCM Piteşti-Olimpia Satu Mare
Chindia Târgovişte-Dunărea Călăraşi
Metaloglobus Bucureşti-CS Afumaţi
Academica Clinceni-CS Baloteşti
CS Mioveni-AFC Hermannstadt

ETAPA 19 – 25 noiembrie 2017

AFC Hermannstadt-Metalul Reşiţa
CS Baloteşti-CS Mioveni
CS Afumaţi-Academica Clinceni
Dunărea Călăraşi-Metaloglobus Bucureşti
Olimpia Satu Mare-Chindia Târgovişte
UTA Bătrâna Doamnă-SCM Piteşti
Pandurii Târgu Jiu -Dacia Unirea Brăila
ASU Politehnica Timişoara-ASA Târgu Mureş
Ştiinţa Miroslava-Ripensia Timişoara
Foresta Suceava-Luceafărul Oradea

Primește titlurile instant

Citește și

Spune ce crezi

Adresa de email nu va fi publicata

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Folosim cookie-uri pe site-ul nostru pentru a putea colecta si folosi date ce ne ajuta sa personalizam continutul si reclamele afisate, pentru a oferi utilizatorilor functionalitati integrate cu platformele social media si pentru a analiza traficul pe site. Impartasim informatiile privind modul in care utilizatorii folosesc site-ul cu partenerii nostri care utilizeaza de asemenea tehnologii online, precum cookies, pentru a colecta si folosi date personale pentru a personalize continutul si reclamele afisate, pentru a oferi utilizatorilor functionalitati integrate cu platformele social media si pentru a analiza traficul pe site si pe intreg internetul. Poti oricand sa te razgandesti si sa iti revizuiesti alegerea. Accept Detalii

Loading...