Ora de Sibiu
Știri in direct

CSU Sibiu caută voluntari în familia galben-albastră

237

Dacă ești pasionat de sport, în general, dar și de baschet în special, ești persoana pe care cei de la CSU Sibiu o caută. plică-te în viața comunității alături de cea mai iubită echipă sportivă din oraș.

BC CSU Sibiu demarează, o dată cu noul sezon competițional, un amplu proiect de voluntariat menit să ajute tinerii să își dezvolte abilitățile de organizare și să sprijine staff-ul administrativ în tot ce presupune organizarea competițiilor în care Clubul nostru este implicat.
’’Ne dorim alături tineri ambițioși, dornici să se implice activ în organizarea competițiilor sportive în care echipele Clubului nostru sunt angrenate. Voluntarii vor avea ocazia de a sprijini echipa de organizare pe domenii variate, cum sunt : organizare competiții, logistică, administrativ, promovare și marketing. Beneficiile sunt multiple. Chiar dacă vorbim de voluntariat, cei care se vor alătura echipei noastre vor avea parte de training gratuit, kit de voluntar (tricou+acces gratuit la meciurile oficiale de pe teren propriu), la care se adaugă experiența extraordinară acumulată alături de cea mai iubită echipă sportivă din oraș- BC CSU Sibiu. Cei interesați sunt rugați să ne trimită un e-mail, pe adresa pr@csusibiu.ro, până în 14 august 2017, în care să ne specifice numele, prenumele, data nașterii, experiența acumulată până în prezent, domeniul în care ar dori să activeze ca voluntar, timpul pe care ar utea să și-l dedice acestui program și datele de contact’’, se arată într-un comunicat de presă remis către Ora de Sibiu.

Primește titlurile instant

Citește și

Spune ce crezi

Adresa de email nu va fi publicata

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Primește știrile zilei seara pe email
Abonează-te și îți trimitem în fiecare seara un email cu știrile zilei de pe Ora de Sibiu
Renunți oricând. Nu vom folosi adresa ta in scopuri de marketing pentru terți fără acordul tău.

Folosim cookie-uri pe site-ul nostru pentru a putea colecta si folosi date ce ne ajuta sa personalizam continutul si reclamele afisate, pentru a oferi utilizatorilor functionalitati integrate cu platformele social media si pentru a analiza traficul pe site. Impartasim informatiile privind modul in care utilizatorii folosesc site-ul cu partenerii nostri care utilizeaza de asemenea tehnologii online, precum cookies, pentru a colecta si folosi date personale pentru a personalize continutul si reclamele afisate, pentru a oferi utilizatorilor functionalitati integrate cu platformele social media si pentru a analiza traficul pe site si pe intreg internetul. Poti oricand sa te razgandesti si sa iti revizuiesti alegerea. Accept Detalii

Loading...