VIDEO – FC Hermannstadt, victorie muncită cu Poli Timișoara. Sibiul rămâne lider în liga 2

0 419

Echipa lui Alex Pelici a învins gruparea bănățeană cu un gol marcat spre finalul primei reprize. Fc Hermannstadt este pe prima poziție, cu două puncte mai multe decât ASA Tg. Mureș.

Sibiul a avut parte de un meci greu sâmbătă după amiază. După o primă repriză foarte frumoasă şi un gol al lui Bogdan Rusu venit după o gafă a lui Mera şi Bozoancă, partea secundă a fost mult mai pragmatică. Sibienii au preferat să calmeze jocul să să atace pe contraatac, însă nu au mai avut ocazii, în timp ce ASU Poli nu a fost în stare să pună în real pericol poarta adversă.
Cu mai multă precizie şi puţin noroc, timişorenii puteau totuşi egala, însă nu au făcut-o şi au pierdut la limită. Astfel, AFC Hermannstadt câştigă cu 1-0 şi revine pe prima poziţie a Ligii 2, cu două puncte peste ASA Târgu Mureş, 18 faţă de 16. ASU Poli rămâne cu 12 puncte şi cade două locuri, pe 7, anunță liga2.ro.