CSU Sibiu joacă vineri cu Craiova. Fleșeriu se așteaptă la un meci dificil

0 570

Baschetbaliștii sibieni revin pe parchetul Sălii Transilvania vineri, 8 decembrie, când vor primi vizita celor de la SCM U Craiova. Partida se va disputa începând cu orele 18:30 și va fi transmisă LIVE pe DigiSport.

După eșecul din etapa trecută, suferit în deplasare la Galați, BC CSU Sibiu joacă vineri o nouă partidă, de data aceasta pe teren propriu, în compania celor de la SCM U Craiova. Înaintea meciului, Dan Fleșeriu a declarat:
”Va fi un meci dificil, cu o echipă ce marchează, în medie, peste 90 de puncte. Va conta, extrem de mult, în ce măsură vom reuși noi să îi oprim din a marca atât de ușor. Meciul vine într-un moment în care avem presiune mai mare pe noi, pentru că am jucat foarte prost în ultima etapă și se pare că suntem într-o formă mai puțin bună. Depinde foarte mult de modul în care se vor mobiliza jucătorii noștri și cât de multă energie vor fi dispuși să depună pentru a opri adversarul”, a spus antrenorul principal al BC CSU Sibiu.
Biletele pentru această partidă s-au pus în vânzare online, pe www.csusibiu.ro și www.kompostor.ro, iar în măsura în care vor mai fi disponibile, se vor mai comercializa și înaintea partidei, la caseria Sălii Transilvania.
Reamintim tuturor celor care vor participa la meciurile echipei noastre, în luna decembrie, că BC CSU Sibiu s-a alăturat campaniei naționale ShoeBox și sprijină Asociația WeHelp Sibiu în demersul său de a “Pune un zâmbet pe fața unui copil de Sărbători”. Voluntarii WeHelp vor fi la intrarea principală în Sala Transilvania pentru a prelua cadourile pe care suporterii echipei noastre le pot aduce, înaintea partidei.

Primește notificări pe mobil la fiecare știre

Lasă un răspuns

Adresa ta nu va fi publicată

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Primește știrile zilei seara pe email
Abonează-te și îți trimitem în fiecare seara un email cu știrile zilei de pe Ora de Sibiu
Renunți oricând. Nu vom folosi adresa ta in scopuri de marketing pentru terți fără acordul tău.
Loading...