Ora de Sibiu
Știri in direct

CSU joacă în deplasare la Mureș. Meciul nu este televizat

428

CSU Sibiu dispută luni de la orele 20:00, partida din etapa a 20-a a Ligii Naționale de Baschet Masculin. Meciul se joacă în Sala Sporturilor Tg. Mureș și nu va fi televizat.

Baschetbaliștii sibieni continuă seria de meciuri din deplasare la Târgu Mureș. BC CSU Sibiu speră să facă un joc bun și să își asigure o nouă victorie. În tur, echipa noastră a învins în Sala Transilvania pe cei de la BC Mureș, scor 91-59.
” Echipa noastră, să zicem, este pregătită, însă, din păcate, situația celor de la Tg. Mureș nu este deloc bună. Îmi pare rău de ceea ce se întâmplă acolo. Nici măcar nu știm exact cu cine vor juca meciul cu noi. Sper să treacă peste probleme acestea, dar până atunci noi trebuie să ne vedem de treabă, să jucăm cât se poate de serios, să facem încă o victorie și să îl considerăm un meci de pregătire înaintea meciului de la sfârșitul sătpămânii care, cu siguranță, ne va fi mult mai greu să îl câștigăm. Sper să avem ocazia să îi folosim pe toți jucătorii, sper să joace și ei bine și să ne arate că îl top 6 vor fi jucători de baza sau pe care mă pot baza pentru a salva energia titularilor, având meciuri din trei în trei zile.”, a declarat Dan Fleșeriu, antrenorul CSU Sibiu.
După partida de la Mureș, CSU Sibiu face deplasarea la Politehnica Iași, unde va juca sâmbătă, 17 martie, de la ora 19:00.

Primește titlurile instant

Citește și

Spune ce crezi

Adresa de email nu va fi publicata

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Folosim cookie-uri pe site-ul nostru pentru a putea colecta si folosi date ce ne ajuta sa personalizam continutul si reclamele afisate, pentru a oferi utilizatorilor functionalitati integrate cu platformele social media si pentru a analiza traficul pe site. Impartasim informatiile privind modul in care utilizatorii folosesc site-ul cu partenerii nostri care utilizeaza de asemenea tehnologii online, precum cookies, pentru a colecta si folosi date personale pentru a personalize continutul si reclamele afisate, pentru a oferi utilizatorilor functionalitati integrate cu platformele social media si pentru a analiza traficul pe site si pe intreg internetul. Poti oricand sa te razgandesti si sa iti revizuiesti alegerea. Accept Detalii

Loading...