VIDEO FOTO FC Hermannstadt e în FINALA Cupei României! Sibiul, meci FABULOS la Mediaș

925

Fc Hermannstadt s-a impus joi seară în returul din semifinalele Cupei României, în fața celor de la Gaz Metan Mediaș. Echipa lui Pelici a jucat extraordinar și s-a impus cu 2-3. Sibiul joacă finala pe 27 mai la București cu U Craiova.

Meci de povestit nepoților peste ani și ani. Sibiul și Mediașul au oferit un spectacol fotbalistic extraordinar în partida retur din semifinalele Cupei României. Gazul avea nevoie de un succes după 0-1 la Sibiu, în timp ce sibienii puteau să piardă chiar și la un gol diferență.
Echipa lui Pustai a început în forță și a deschis scorul în minutul 6, dar apoi FC Hermannstadt a dominat clar partida împinsă de la spate de cei peste 2.000 de fani veniți pe arena medieșeană.
Blănaru a egalat în minutul 11, iar Petrișor Petrescu a marcat apoi în minutul 28 un gol magistral. Sîrghi a înscris în minutul 38 în propria poartă și a făcut 1-3.

Publicată de Ora de Sibiu pe Joi, 10 mai 2018

După pauză Mediașul a reușit doar să reducă din diferență prin Caiado în minutul 79.

Sibiul obține o calificare istorică și joacă în finala Cupei României, pe 27 mai, pe Național Arena!

Declarații Alex Pelici dupa victoria Sibiului și calificarea FC Hermannstadt în finala Cupei României. Cronica, video și detalii pe www.oradesibiu.ro

LIVE VIDEO – Conferinta de presa dupa meciul Gaz Metan Medias – FC Hermanstadt. Scor final 2-3 Detalii pe www.oradesibiu.ro

Final prima repriză. Gaz Metan – Fc Hermannstadt 1-3 la pauza mare. Detalii, video și foto, aici: https://goo.gl/ysGoYh

Goool Sibiu! Gaz Metan – Fc Hermannstadt! PETRESCU și Sîrghi (autogol), 1-3 min 38. Detalii, video și foto, aici: https://goo.gl/ysGoYh

Goool Gaz Metan – Fc Hermannstadt! 1-0, Popovici, min 7. Detalii, video și foto, aici: https://goo.gl/ysGoYh

Goool Sibiu! Gaz Metan – Fc Hermannstadt! 1-1, Blănaru egalează în min 11. Detalii, video și foto, aici: https://goo.gl/ysGoYh

LIVE VIDEO – Meciul meciurilor la Mediaș. Gaz Metan – FC Hermannstadt pentru finala Cupei României (19.00) Detalii pe www.oradesibiu.ro