foto - arhivă

Dosar penal pentru un localnic din Ocna Sibiului. Omul a fost prins marți seară că mergea băut la volan prin stațiune.

La data de 5 iunie, în jurul orei 23,30, în localitatea Ocna Sibiului, polițiștii rutieri au depistat un localnic în vârstă de 35 de ani care conducea un autoturism pe strada Salinelor în timp ce se afla sub influența alcoolului.
La testarea alcoolscopică, rezultatul a fost de peste 0,45 mg/l alcool pur în aerul expirat, astfel încât, pe numele conducătorului auto, s-a întocmit dosar penal de cercetare privind săvârșirea infracțiunii de conducere sub influența alcoolului. Foto: arhivă

Ultima oră

Leave a comment