Ora de Sibiu
Știri in direct

VIDEO – Mega victorie pentru FC Hermannstadt. 4-0 cu FC Voluntari și urcă pe locul patru!

1.252

FC Hermannstadt a reușit o evoluție extraordinară în meciul de luni seară cu FC Voluntari. Jucătorii lui Alex Pelici s-au impus cu 4-0 în fața ilfovenilor în partida disputată la Tg. Mureș.

Atitudine pe care vrem să o vedem mereu. Asta au avut jucătorii lui Alex Pelici în partida de luni cu FC Voluntari. Dâlbea & Co au intrat pe teren montați să ia cele trei puncte puse în joc și au reușit să facă acest lucru în stil de echipă cu pretenții în liga 1. Sibiul a deschis scorul normal după cum decurgea jocul. Tsoumou a recuperat o minge în careul advers și a marcat cu un șut la colțul scurt, în minutul 29.

Tot el a făcut 2-0, cinci minute mai târziul, când a pus bine latul la o minge centrată în mijlocul careului mare.

S-a făcut 3-0 în minutul 38, Tătar reușind o bijuterie de gol, din lovitură liberă.

După pauză oaspeții au rămas în 10 oameni, după ce Drăghia a luat cartonaș roșu, portarul ilfovean făcând fault la Tsoumou, scăpat spre gol. Petrișor Petrescu a făcut 4-0 dintr-o centrare a lui Rusu, în minutul 68.

Grație acestei victorii FC Hermannstadt urcă pe locul patru în clasamentul ligii 1, dar etapa viitoare are o misiune dificilă.

Publicată de FC Hermannstadt pe Luni, 20 August 2018

Jucăm în deplasare la Dinamo, meciul urmând să se dispute sâmbătă, 25 august, de la ora 21.00.

FC Hermannstadt – FC Voluntari 4-0
Au marcat: Tsoumou ’29, ’34, Tătar ’38, P. Petrescu ’68