FOTO – Vizită surpriză în cantonamentul lui CSU. Sibiul dispută primul amical

805

Peter Schomers va susține echipa sibiană în primul meci din presezon. BC CSU Sibiu joacă astăzi, de la ora 19:00, primul meci de pregătire, în actuala formulă. Galben-albaștri vor juca în compania semifinalistei campionatului Serbiei și a Ligii Adriatice 2, Borac Cacak.

Echipa noastră va avea un susținător important în sală, în persoana lui Peter Schomers, fostul principal al echipei noastre, în perioada 2007-2009. Baschetbaliștii sibieni au efectuat primele antrenamente în Serbia, la Zlatibor, iar în această seară, de la ora 19:00 își vor testa forța ca echipă, pentru prima dată în noua formulă.
La partida din această seară cu cei de la Borac Cacak vor absenta însă Chris Cooper și Isaiah Philmore. Borac Cacak a condus Adriatic League 2 de-a lungul întregului sezon regulat până să piardă în semifinale cu Krka (Slovenia), câștigătoarea competiției. Echipa noastră va disputa o partidă de verificare și cu echipa slovenă, pe 3 septembrie, de la ora 19:00.
De la Cacak a plecat Darko Balaban, la Melilla (Spania), antrenor este Jovica Arisic (ex Pitesti) iar căpitan a rămas Marko Marinovic (ex – CSM Steaua, câștigător al Eurocup și unul dintre cei mai buni pasatori din istoria competiției).
La partida din această seară se va afla în sală și Peter Schomers, actualmente antrenor în Kuweit, aflat, de asemenea, în Zlatibor cu echipa pe care o pregătește.

data-ad-slot="4949109893" data-ad-format="autorelaxed" data-full-width-responsive="true">

Primește notificări pe mobil la fiecare știre

Alte subiecte de interes
Lasă un răspuns

Adresa ta nu va fi publicată

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.