Ora de Sibiu
Știri in direct

CSU Sibiu are oficial un nou sponsor

1.245

Compania Marquardt Sibiu se alătură marii familii galben-albastre și devine partener al BC CSU Sibiu.

Din aceste sezon, Marquardt se alătură grupului de companii private care susțin creșterea performanțelor BC CSU Sibiu. ”Baschetul are o popularitate imensă în orașul nostru, ca și în restul țării, iar echipa CSU Sibiu este printre formațiile de top ale României. Prin urmare este natural să ne alăturăm miilor de fani care susțin echipa”, a arătat Mourad Halilou, manager General al Marquardt Schaltsysteme SCS România.
”Echipa noastră de baschet a dovedit, an de an, că reprezintă un proiect solid și în continuă dezvoltare, bazat pe creșterea performanțelor sportive. Această dezvoltare ar fi fost aproape imposibilă fără sprijinul companiilor din mediul privat. Compania Marquardt a dovedit că înțelege nevoia de a se implica în comunitatea în care se dezvoltă, iar parteneriatul pe care l-am semnat astăzi vine să demonstreze încă o dată acest lucru și le mulțumim că ne sunt alături, acum, la începutul unui nou sezon competițional”, a declarat Laurențiu Buduleci, președintele Secției de Baschet a BC CSU Sibiu.

Primește titlurile instant

Loading...

Citește și

Spune ce crezi

Adresa de email nu va fi publicata

Primește știrile zilei seara pe email
Abonează-te și îți trimitem în fiecare seara un email cu știrile zilei de pe Ora de Sibiu
Renunți oricând. Nu vom folosi adresa ta in scopuri de marketing pentru terți fără acordul tău.
Loading...