Ora de Sibiu
Știri in direct

FOTO VIDEO – Gaz Metan câștigă derbiul judetului cu FC Hermannstadt. Sibiul e în criză!

275

FC Hermannstadt a pierdut astăzi derbiul județean din liga 1 cu Gaz Metan Mediaș. Oaspeții au învins cu 1-0 în partida disputată la Tg. Mureș.

FC Hermannstadt a început în formula Cătălin Căbuz, Alexandru Coman, Cătălin Pîrvulescu, Nemanja Mijuskovic, Daniel Tătar, Alexandru Dandea, Răzvan Dîlbea, Petrișor Petrescu, Bruno Da Silva, Bogdan Rusu și Ștefan Blănaru.

După o primă repriză foarte echilibrată, scorul a rămas neschimbat după primele 45 de minute. Partea a doua a jocului le-a aparținut alb-negrilor, grație lui Valentin Crețu care a reușit să deschidă scorul în minutul 65. Mediașul face 11 puncte, în timp ce FC Hermannstadt rămâne cu șapte puncte după șapte etape.

Conferinta de presa după FC Hermannstadt – Gaz Metan Mediaș, 0-1. Informații pe www.oradesibiu.ro

Publicată de Ora de Sibiu pe Sâmbătă, 1 Septembrie 2018

FC Hermannstadt vs Gaz Metan Mediaș în Liga 1, scor final 0-1. Informații în timp real pe www.oradesibiu.ro