Ora de Sibiu
Știri in direct

LIVE VIDEO FOTO – FC Hermannstadt vs. Gaz Metan: Lume puțină la meci. Scor final 0-1!

1.016

Primul derby județean din liga 1 se joacă sâmbătă după amiază la Tg. Mureș. Aproximativ 1.500 de spectatori asistă la meci.

Conferinta de presa după FC Hermannstadt – Gaz Metan Mediaș, 0-1. Informații pe www.oradesibiu.ro

Publicată de Ora de Sibiu pe Sâmbătă, 1 Septembrie 2018

UPDATE – Final de meci
Mediașul câștigă cu 1-0.

UPDATE – Încă două schimbări
A ieșit Darius Olaru și a intrat Romeo Roberto la Mediaș (min 82). La FC Hermannstadt intră Curtean Alexandru în locul lui Razvan Adrian Dalbea (min 81).

UPDATE – Schimbare la Gaz Metan
Luis Alberto Ali îi ia locul lui Bruno Chalkiadakis în minutul 71.

Update – Gool Mediaș!
Valentin Crețu deschide scorul în minutul 65, cu un șut din patru metri în poarta goală, la capătul unei acțiuni prelungite de atac a medieșenilor.

UPDATE – Schimbare la Mediaș
Schimbare la oaspeti, Nasser Chamed îl inlocuiește pe David Caiado.

UPDATE – Schimbare la Sibiu și încă un galben
În minutul 58 se face prima schimbare la FC Hermannstadt. Jordan N’Kololo îl înlocuiește pe Ionut Petrescu. Bogdan Rusu a primit cartonaș galben în minutul 62.UPDATE – Ocazie mare Petrescu
Ionuț Petrescu trimite cu capul puțin pe lângă poartă, în minutul 49.

UPDATE – Scor alb la pauză
Ultima ocazie a primei reprize a aparținut Sibiului. S-a terminat 0-0 în prima parte.

UPDATE – Joc echilibrat. Ratare mare Blănaru.
Mediașul a avut o ocazie bună prin Fofana, dar cea mai mare ocazie de gol a aparținut Sibiului. Blănaru a scăpat singur cu portarul și a trimis puțin pe lângă poartă în minutul 30.

UPDATE – Coman ia galben
Coman a fost avertizat în minutul 19 cu cartonaș galben.

ȘTIREA INIȚIALĂ
Sunt puțini spectatori la meciul ce se joacă la Tg. Mureș. Mediașul are o galerie de aproximativ 50 de persoane. De la Sibiu sunt veniți la meci în jur de 500-600 de persoane.

Echipele de start:

Hermannstadt: Căbuz – Al. Coman, Pârvulescu, Mijuskovici, Tătar – Dâlbea, Dandea- Petrescu, G. Rusu, Bruno- Blănaru
Rezerve: Began, Curtean, Nkololo, Antonov, Ali Vega, I. Stoica, Pamfile
Antrenor: Alex Pelici

Gaz Metan: Pleșca – V. Crețu, M. Constantin, I. Cristea, Trif- Fofana, Luis Aurelio – D. Olaru, Fernandes, Caiado – Fortes
Rezerve: Batista, M. Stancu, R. Romeo, D. Pop, P. Costea, Chamed, Buziuc
Antrenor: Mihai Teja