tatar fc hermannstadt
FOTO - FC Hermannstadt / Facebook

Casa Fotbalului a găzduit marți, 18 septembrie, tragerea la sorți a șaisprezecimilor Cupei României, ediția 2018-2019. S-a stabilit și programul partidelor. Din păcate partidele Academica Clinceni – FC Hermannstadt și Bucovina Rădăuți – Gaz Metan nu sunt televizate.

Ultima echipă calificată în această fază a competiției a fost stabilită marți, în urna duelului dintre Flacăra Moreni și Chindia Târgoviște, câștigată de echipa oaspete cu scorul de 2-1.
Programul șaisprezecimilor de finală este următorul:
Marți, 25 septembrie 2018
• FC Voluntari – FC Botoșani, ora 16:00, în direct la Digisport 1, Telekom Sport 1, Look Sport
• Csikszereda Miercurea Ciuc – ACS Energeticianul, ora 16:30
• Sportul Snagov – U Craiova 1948 Club Sportiv, ora 18:45, în direct la Digisport 1, Telekom Sport 1, Look Plus
• Dacia Unirea Brăila – Dinamo 1948, ora 21:30, în direct Digisport 1, Telekom Sport 1, Look Plus

Miercuri, 26 septembrie 2018
• UTA Arad – CSM Politehnica Iași, ora 16:00, în direct la Digisport 1, Telekom Sport 1, Look Sport
• Sporting Liești – CS Mioveni, ora 16:30
• CSM Slatina – Dunărea Călărași, ora 16:30
• Progresul 1944 Spartac – FC Universitatea Cluj, ora 16:30
• Bucovina Rădăuți – Gaz Metan Mediaș, ora 16:30
• Academica Clinceni – AFC Hermannstadt, ora 16:30
• ASU Politehnica Timișoara – Sepsi OSK Sf. Gheorghe, ora 16:30
• Concordia Chiajna – FC Viitorul, ora 18:45, în direct la Digisport 1, Telekom Sport 1, Look Sport
• Chindia Târgoviște – CFR 1907 Cluj, ora 21:30, în direct la Digisport 1, Telekom Sport 1, Look Plus

Joi, 27 septembrie 2018
• Luceafărul Oradea – AFC Astra, ora 16:00, în direct la Digisport 1, Telekom Sport 2, Look Sport
• Fotbal Club Rapid – Turris-Oltul Turnu Măgurele, ora 18:45, în direct la Digisport 1, Telekom Sport 1, Look Plus
• Unirea 1924 Alba Iulia – FCSB, ora 21:30, în direct la Digisport 1, Telekom Sport 1, Look Plus

Urmăriți Ora de Sibiu și pe Google News

Comentariul meu

Lasă un răspuns