Ora de Sibiu
Știri in direct

VIDEO FC Hermannstadt – FCSB, scor final 1-3. Sibiul e la pământ!

922

Aproximativ 1.500 de spectatori au asistat la meciul de duminică seară de la Tg. Mureș. Sibiul a deschis scorul în minutul 24. FC SB a întors rezultatul prin Tănase (41 & 66) și Gnohere (57).

UPDATE 9 – Se termină 1-3
FCSB învinge și administrează Sibiului a cincea înfrângere consecutivă în liga 1. FC Hermannstadt este pe penultimul loc și joacă etapa viitoare la Craiova.

UPDATE 8 – Gool FCSB!
Moruțan dă o pasă senzațională lui Tănase, care îl driblează scurt pe Căbuz și marchează din nou. 1-3, minutul 66.

UPDATE 7 – Gool FCSB
Echipa lui Dică înscrie la prima ocazie din repriza secundă. Gnohere înscrie cu un șut plasat din 15 metri în minutul 57.

UPDATE 6 – Sibiul domină jocul
FC Hermannstadt a revenit mai curajoasă de la vestiare. Echipa lui Pelici și-a creat două ocazii în primele cinci minute ale mitanului secund.

UPDATE 5 – Egalitate la pauză
Prima repriză se termină cu scorul de 1-1.

UPDATE 4 – Gol FCSB. Tănase înscrie
Tănase șutează cu exteriorul din 14 metri, iar mingea deviată de un fundaș sibian îl derutează pe Căbuz, balonul ajungând în poartă (minutul 40).

UPDATE 3 – Gol anulat pentru Sibiu
Dâlbea mai înscrie odată în minutul 37, dar arbitrul anulează golul pentru offside. Ilja Antonov (Hermannstadt) a fost avertizat cu cartonaș galben.

UPDATE 2 – Goool Sibiu
Dâlbea pune latul la o minge respinsă în lateral de Bălgrădean și deschide scorul. FC Hermannstadt conduce din minutul 24.

UPDATE 1
Denis Man pătrunde pe stânga, dar șutul său din unghi este parat de Căbuz.

Hermannstadt: Căbuz – Company, Mijuskovic, Stoica, Tătar – Dîlbea, Antonov – Petrescu, Chalkiadakis, N’Kololo – Blănaru
Rezerve: Began, C. Pârvulescu, Rusu, Tsoumou, Abdurahimi, Serediuc, Dandea

FCSB: Bălgrădean – R. Benzar, Planic (cpt), J. Morais, Al. Stan – Nedelcu, Ov. Popescu – Man, Fl. Tănase, Fl. Coman – Gnohere
Rezerve: Vlad, L. Filip, Moruțan, Rusescu, M. Roman, Zlatinski, Teixeira

Stadion: Transil (Târgu Mureş – Mureş)
Arbitru: George Rădulescu (București) / Asistenți: Vladimir Urzică (Piatra Neamț), Alexandru Cerei (Cluj-Napoca) / Rezervă: Ionuț Coza (Cernica)