Ora de Sibiu
Știri in direct

VIDEO – Remiză pentru Hermanstadt cu Dinamo. Am tremurat pe final

674

FC Hermannstadt a remizat sâmbătă seară în meciul disputat la Tg. Mureș. Petrescu a marcat golul Sibiului.

Partidă încrâncenată pe un teren destul de moale. Dinamo a deschis scorul prin Hanca, la capătul unei gafe incredibile făcută de Căbuz.

Fotbalistul dinamovist a executat o lovitură liberă de la 35 de metri, mingea a căzut în fața porții și portarul sibian s-a uitat cum balonul intră în poartă. Petrescu a adus egalarea și la pauză a fost 1-1.

Trupa lui Miriuță putea da lovitura cu 10 minute înainte de final, dar Tsoumou n-a putut dribla și balta din careul alb-roșilor, după ce trecuse de doi dinamoviști, și mingea s-a oprit în apa strânsă pe teren în urma ploii din ultimele ore.

Norocul n-a fost nici de partea lui Dinamo, care putea câștiga la ultima fază, dar șutul lui Mihai Popescu din interiorul careului a fost respins în bara transversală de portarul lui Hermannstadt.

FC Hermannstadt ocupă locul 8, cu 22 de puncte, și e la 5 puncte de Astra, ultima echipă aflată pe un loc de play-off, care are însă un meci în minus. De partea cealaltă, Dinamo continuă să se afunde tot mai tare și a ajuns pe locul 11, cu 19 puncte.