Victorie clară cu Craiova. Sibiul s-a desprins decisiv în sfertul trei

0 296

CSU Sibiu și-a adăugat în palmares o victorie în urma partide de pe teren propriu cu SCMU Craiova, scor 107-82. Scorul pe sferturi a fost 29-14, 18-27, 32-22 și 28-19.

Sibienii au început cu dreptul primul sfert din Sala Transilvania, scor 29-14. Însă, sfertul secund a aparținut echipei oaspete care la câștigat, scor 18-27. După revenirea de la vestiare, BC CSU Sibiu a luptat pentru fiecare minge, urmând ca avantajul să fie mai mare, scor 32-22. Ultimul sfert al meciului a fost în favoarea echipei gazde, sibienii l-au câștigat cu scorul de 28-19.

Principalul marcator al Sibiului a fost Justas Tamulis care a marcat 28 de puncte, urmat de Durrel Pratt si Lemart Philomare cu câte 15 puncte, iar Lucas Tohatan a reușit să marcheze 13 puncte.