Ora de Sibiu
Știri in direct

Începe TOP 6 – CSU Sibiu joacă în deplasare la Timișoara

430

CSU Sibiu joacă vineri la Timișoara, prima partidă din faza a doua a sezonului regulat. Partida începe la ora 18:00 și va fi LIVE pe DigiSport 4.

După ce echipa noastră a închieat prima fază a campionatului, pe prima poziție a clasamentul Ligii Naționale de Baschet Masculin, BC CSU Sibiu joacă astăzi, în deplasare la SCM Tiișoara, prima partidă din TOP6. Partida va fi, cu siguranță, una dificilă, însă baschetbaliștii sibieni speră să se întoarcă cu o victorie.
”Este a treia deplasare consecutivă, noi venim după o înfrângere dureroasă, la Cluj și trebuie să arătăm că a fost o greșeală. Au fost 4 minute dezastruoase pe care nu trebuie să le mai repetăm campionatul acesta și sper că am învățat ceva din acele greșeli. Știm că Timișoara are o echipă foarte bună. Au cel mai bun marcator din Liga Națională și, probabil, cel mai bun pivot, iar noi va trebui să facem tot posibilul să îi limităm acțiunile lui și ale coechipierilor lui. Sper să reușim un meci mai bun și decât ultimul de la Timișoara, în care am încasat o mulțime de puncte și pe acest lucru ne concentrăm”, a spus Dan Fleșeriu, antrenorul BC CSU Sibiu.
După meciul de la Timișoara, BC CSU Sibiu va juca, pe teren propriu, cu BCM U FC Argeș Pitești duminica viitoare, 27 ianuarie, de la ora 20:00. Biletele pentru această partidă se vor pune în vânzare începând de sâmbătă, 19 ianuarie, pe www.bc-csusibiu.ro/bilete dar și pe www.kompostor.ro

Programul echipei noastre, în faza a doua a campionatului va continua astfel:
2/3.02.2019 – CSM Oradea vs. BC CSU Sibiu
8/9.02.2019 – BC CSU Sibiu vs. SCM U Craiova
2/3.03.2019 – U BT Cluj Napoca vs. BC CSU Sibiu
9/10.03.2019 – BC CSU Sibiu vs. SCM Timișoara
16/17.03.2019 – BCM U Pitești vs. BC CSU Sibiu
23/24.03.2019 – BC CSU Sibiu vs. CSM Oradea
30/31.03.2019 – SCM U Craiova vs. BC CSU Sibiu
6/7.04.2019 – BC CSU Sibiu vs. U BT Cluj Napoca

Primește titlurile instant

Citește și

Spune ce crezi

Adresa de email nu va fi publicata

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Folosim cookie-uri pe site-ul nostru pentru a putea colecta si folosi date ce ne ajuta sa personalizam continutul si reclamele afisate, pentru a oferi utilizatorilor functionalitati integrate cu platformele social media si pentru a analiza traficul pe site. Impartasim informatiile privind modul in care utilizatorii folosesc site-ul cu partenerii nostri care utilizeaza de asemenea tehnologii online, precum cookies, pentru a colecta si folosi date personale pentru a personalize continutul si reclamele afisate, pentru a oferi utilizatorilor functionalitati integrate cu platformele social media si pentru a analiza traficul pe site si pe intreg internetul. Poti oricand sa te razgandesti si sa iti revizuiesti alegerea. Accept Detalii

Loading...