Ora de Sibiu
Știri in direct

Cupa României – CSU Sibiu joacă (din nou) cu SCM U Craiova

148

CSU Sibiu va întâlni SCM U Craiova în sferturile de finală ale Cupei României. Confruntarea se va disputa în luna martie, în sistem tur-retur, iar câștigătoarele se vor duela pentru trofeul pus în joc, în Final Four-ul competiției, programat să se desfășoare în luna aprilie.

Miercuri, la sediul Federației Române de Baschet a avut loc tragerea la sorți pentru sferturile de finală ale Cupei României. BC CSU Sibiu, alături de U-BT Cluj-Napoca, CSM CSU Oradea și Steaua București s-au calificat direct pentru această fază a competiției, iar SCM Timișoara, SCM U Craiova, BCM U FC Argeș Pitești și Dinamo Știința București, au intrat în sferturile de finale după duelurile din primele tururi ale Cupei României. Partidele vor avea loc în perioada 13-20, în sistem tur-retur, iar câștigătoarele se califică pentru Final Four-ul Cupei României 2018/2019.
BC CSU Sibiu va disputa primul meci al dublei manșe cu SCM U Craiova, pe teren propriu, în 13 martie, urmând ca returul să se joace la Craiova în 20 martie.
”Luna martie va fi una extrem de încărcată și cu multe dueluri dificile. În Cupa Românei vom întâlni SCM U Craiova și ne dorim extrem de mult calificarea în Final Four. Sunt convins că echipa noastră are forța necesară pentru această calificare și ne gândim serios ca, în cazul calificării, să participăm la licitația de atribuire a organizării turneului final al competiției din 17-18 aprilie. Sibiul a demonstrat și în urmă cu 2 ani că are capacitatea de a organiza acest turneu la un nivel înalt și să ofere iubitorilor de baschet o experiență senzațională, iar acum vom încerca să demonstrăm că putem să o facem și mai bine”, a spus Horațiu Floca, director BC CSU Sibiu.
În campionat, BC CSU Sibiu a întâlnit SCM U Craiova de 3 ori, echipa noastră a reușind să câștige 2 partide, ambele disputate pe teren propriu.

Primește titlurile instant

Citește și

Spune ce crezi

Adresa de email nu va fi publicata

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Primește știrile zilei seara pe email
Abonează-te și îți trimitem în fiecare seara un email cu știrile zilei de pe Ora de Sibiu
Renunți oricând. Nu vom folosi adresa ta in scopuri de marketing pentru terți fără acordul tău.

Folosim cookie-uri pe site-ul nostru pentru a putea colecta si folosi date ce ne ajuta sa personalizam continutul si reclamele afisate, pentru a oferi utilizatorilor functionalitati integrate cu platformele social media si pentru a analiza traficul pe site. Impartasim informatiile privind modul in care utilizatorii folosesc site-ul cu partenerii nostri care utilizeaza de asemenea tehnologii online, precum cookies, pentru a colecta si folosi date personale pentru a personalize continutul si reclamele afisate, pentru a oferi utilizatorilor functionalitati integrate cu platformele social media si pentru a analiza traficul pe site si pe intreg internetul. Poti oricand sa te razgandesti si sa iti revizuiesti alegerea. Accept Detalii

Loading...