VIDEO – FC Hermannstadt cedează cu 2-3 în fața Viitorului în Cupă

0 229

FC Hermannstadt a pierdut marți seară cu 2-3 meciul jucat la Pitești în sferturile de finală ale Cupei României. Sibienii au revenit de la 0-2, dar fostul gazist Eric, a marcat golul trei pentru Viitorul lui Hagi.

Pasa neagră continuă pentru Miriuță&co. Sibienii părăsesc Cupa României în sferturile de finală, după ce au fost învinși de Viitorul Constanța, la Pitești. Dobrogenii au deschis scorul repede prin Vlad Achim în minutul 6 din penalty. S-a făcut 0-2 în minutul 41, după șutul lui Mățan, care se duce într-un adversar, iar mingea ricoșează la Rivaldinho, care nu-l iartă pe Niga.
După pauză Sibiul a revenit mai proaspăt de la vestiare. Golul de 1-2 a venit în minutul 63, după autogolul lui Achim. S-a făcut 2-2 în minutul 71, dintr-un penalty transformat de Tsoumou.
Lovitura de grație a venit în minutul 77 de la Eric, brazilianul înscriind la colțul lung printr-o execuție frumoasă.
FC Hermannstadt părăsește Cupa României în urma acestei înfrângeri. Pentru sibieni este a patra înfrângere consecutivă și urmează acum meciul din campionat cu Poli Iași, duminică 3 martie, de la ora 17.00.