VIDEO – CSU, victorie clară cu Timișoara – La Sibiu NU BATE NIMENI!

0 627

CSU Sibiu s-a impus sâmbătă seară cu 97-71 (21-24, 21-19, 27-13, 28-15) în fața celor de la BC Timișoara. La meci a asistat în premieră pentru acest sezon și primarul Sibiului, Astrid Fodor.

Reveniți în fața propriilor fani după superba victorie de la Cluj Napoca, băieții lui Dan Fleșeriu s-au încălzit mai greu în partida cu Timișoara. Bănățenii au dominat primele două sferturi, grație și unui joc mai eficient sub panoul echipei noastre favorite. De partea cealală CSU a turat motoarele ca un diesel ce toarce din ce în mai tare.
Hardy, Tamulis și Philmore au început să arunce din ce în ce mai bine, iar CSU a rămas până la pauza mare cu un handicap de doar un singur punct.
După pauză însă, pe teren a fost o singură echipă. Sibiul s-a apărat foarte bine, capitol la care Falker a excelat, iar în atac a intrat aproape totul. În aceste condiții meciul a fost un galop de sănătate pentru CSU. Timișorenii au reușit să înscrie în ultimele 20 de minute tot atâtea puncte câte a marcat echipa noastră în sfertul patru. Pe final de meci, Dan Fleșeriu a odihnit titularii și le-a dat prilejul și jucătorilor mai tineri să evolueze preț de câteva minute.
S-a terminat 97-71, iar fanii au cântat la unison ’’aici nu bate nimeni!’’.

Publicată de BC CSU Sibiu pe Sâmbătă, 9 martie 2019

CSU:
Tohatan 10, Cooper 9, Pratt 9, Tamulis 16, Philmore 15, Dragoste 8, Brosser 2, Gavriloaia 2, Hardy 17, Falker 9.

Publicată de BC CSU Sibiu pe Sâmbătă, 9 martie 2019

Astrid Fodor la meci
CSU a avut în tribune printre susținători și pe primarul Astrid Fodor. Edilul Sibiului a stat alături de directorul Sălii Transilvania, Adrian Bibu și președinta CJ Sibiu. Acesta a aplaudat copios la fiecare reușită a jucătorilor lui Dan Fleșeriu.

video

Vedeți imagini video mai sus.

Primește notificări pe mobil la fiecare știre

Lasă un răspuns

Adresa ta nu va fi publicată

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Primește știrile zilei seara pe email
Abonează-te și îți trimitem în fiecare seara un email cu știrile zilei de pe Ora de Sibiu
Renunți oricând. Nu vom folosi adresa ta in scopuri de marketing pentru terți fără acordul tău.