VIDEO – Mediașul trece de FC Hermannstadt la Pitești. Gazul a bătut Sibiul

0 539

FC Hermannstadt a cedat sâmbătă după amiază cu scorul de 0-2, în meciul disputat la Pitești cu Gaz Metan Mediaș, în prima etapă a play-out-ului.

Medieșenii au deschis repede scorul în minutul 6 când Ilarie a reluat cu capul în poarta lui Căbuz de la aproximativ 10 metri. Sibienii au jucat anost în prima parte și lucrurile s-au complicat și mai tare din minutul 45, atunci când Dâlbea a primit al doilea cartonaș galben și a fost eliminat.
Chiar și așa în partea a doua a meciului Hermannstadt a căutat golul egalării, dar nu a reușit să înscrie în două situații clare de a marca.
Golul a picat însă tot în poarta lui Căbuz, în prelungirile partidei, atunci când Rondon a marcat din penalty.