Ora de Sibiu
Știri in direct

LIVE VIDEO FOTO & Text FC Hermannstadt – Dinamo București, 0-0. Sibiul a jucat bine!

2.203

FC Hermannstadt joacă miercuri seară un meci important în play out. Sibienii evoluează împotriva celor de la Dinamo, acasă, la Sibiu, de la 18.15. Meciul se încheie 0-0.

UPDATE 14 – Ultima schimbare la Sibiu
Iese Blănaru și intră Mijuskovic în minutul 90.

UPDATE 13 – Intră Tsoumou
Offenbacher lasă locul lui Tsoumou în minutul 82.

UPDATE 12 – Ultima schimbare la Dinamo
Iese Mfutila și intră Popa în minutul 74.

UPDATE 11 – Schimbare la Dinamo
Ioan Filip îi lasă locul lui N’Diaye.

UPDATE 10 – Dâlbea ia galben
Căpitanul sibienilor primește cartonașul galben în minutul 69.

UPDATE 9 – Schimbare la Sibiu. Și Dinamo mută
Iese Popovici în minutul 66 și intră Abdurahimi, la FC Hermannstadt. La Dinamo intră Zenke în locul lui Șerban, în minutul 67.

UPDATE 8 – Blănaru ia galben
Atacantul sibian a intrat mai tare la un fundaș advers. A primit galben în minutul 54.

UPDATE 7 – Blănaru ratează din 6 metri
Atacantul sibian trimite cu capul din șase metri peste poartă, dintr-o centrare a lui Mățel, în minutul 51.

UPDATE 6 – Montini ia galben
Dinamovistul Montini a luat cartonașul galben în minutul 48.

UPDATE 5 – Egal la pauză
Scorul este 0-0 la pauză. Sibiul a făcut o primă repriză bună și a avut și câteva ocazii!

UPDATE 4 – Ocazie mare Sibiul
Offenbacher trimite puțin pe lângă poartă în minutul 38.

UPDATE 3 – Sibiul domină steril
FC Hermannstadt atacă constant careul dinamoviștilor. Oaspeții dau replica timid. Este 0-0 în minutul 30.

UPDATE 2 – Atmosferă frumoasă
Dinamo a avut prima acțiune în minutul 21 prin Nistor, dar Căbuz a reținut șutul acestuia. Fanii sibieni fac atmosferă frumoasă în tribune.

UPDATE 1 – Tribună plină
Sunt peste 5.000 de spectatori la meci. Mulți stau și pe scări. Sibiul domină startul partidei. Dinamo are o galerie de aproximativ 200 de suporteri.