FOTO VIDEO Baraj U Cluj – FC Hermannstadt. Petrescu și Tsoumou aduc victoria Sibiului!

0 4.712

U Cluj și FC Hermannstadt au disputat duminică de la 18.00, turul barajului pentru menținerea / promovarea în liga 1 de fotbal. Sibienii s-au impus cu 0-2 prin golurile lui Petrescu și Tsoumou. Returul se joacă miercuri, 12 iunie, de la aceeiași oră, pe stadionul Municipal din Sibiu.

UPDATE 15 – Incidente pe Cluj Arena
Un jandarm este rănit grav în urma unor încăierări cu suporterii!salvare foto

UPDATE 14 – Se termină 0-2
Sibiul învinge!

UPDAte 13 – Schimbare Sibiu
Dumitriu îi lasă locul lui Pedro da Silva la Hermannstadt.

Baraj liga 1. U Cluj – FC HERMANNSTADT. Aspecte live!

Publicată de Ora de Sibiu pe Duminică, 9 iunie 2019

UPDATE 12 – GOOOOL Tsoumou!Screen Shot 2019 06 09 at 19.41.11
GOOOOL HERMANNSTADT! Ursu încearcă să trimită cu capul spre propriul portar, dar goalkeeperul iese greu dintre buturi, iar Tsoumou profită și înscrie!

UPDATE 11 – GOOOOOOL Petrescu!
GOOOOL HERMANNSTADT! Petrișor Petrescu prinde un șut de zile mari cu stângul de la 20 de metri, mingea se duce direct în plasa laterală a porții lui Dur-Bozoancă.

UPDATE 10 – Încă o schimbare la U Cluj
Iese Greu și intră Acsente la U CLuj în minutul 77.

UPDATE 10 – Schimbare la Sibiu
În minutul 75 iese Popovici și intră Acsinte.

UPDATE 9 – Schimbare la Cluj
Carol Taub intră în locul lui Dan Berci la Universitatea Cluj.

UPDATE 8 – Peste 23.000 de spectatori
La meci asistă un număr de 23.574 de spectatori!

Update 7 – Tsoumou ratează din nou
Atacantul sibian scapă singur cu portarul, dar bolta trimisă de el trece peste poartă!

UPDATE 6 – Schimbare la FC Hermannstadt
În minutul 60 intră Antonov în locul lui Lendric

UPDATE 5 – Pârvulescu și Dâlbea iau cartonașe galbene
Cei doi jucători au fost avertizați pentru două faulturi. Sibiul domină meciul în aceste minute (minutul 37).

UPDATE 4 – Tătar trimite în bară
Fotbalistul sibian execută bine o lovitură liberă de la 20 de metri în minutul 27. Mingea cade pe bara transversală!

UPDATE 3 – Ocazie mare U Cluj
Goga șutează năprasnic de la 18 metri în minutul 25. Căbuz scoate în corner.

UPDATE 3 – Chivulete dictează un fault ciudat
În minutul 15, Andrei Chivulete dictează o lovitură liberă de la 20 de metri, însă sibienii contestă decizia arbitrului.cluj sibiu 1UPDATE 2 – TSOUMOU ratează o ocazie imensă
Atacantul sibian nu e în stare să șuteze din 5 metri și lovește prost balonul.fanii lui U

UPDATE 1 – Nici o ocazie în primele 7 minute
Ambele formații fac un joc de tatonare. Nici una nu a avut vreo ocazie bună de a marca.

TEXT INIȚIAL
Peste 15.000 de oameni asistă la meciul de pe Cluj Arena. fani sibiu fbDe la Sibiu sunt aproximativ 300 de fani.

U Cluj: Dur-Bozoancă – Al. Coman, I. Ursu, A. Cordoş, Berci – G. Giurgiu, G. Florescu – N. Pîrvulescu, Goga, Greu – Gavra
ANTRENOR: Bogdan Lobonț

FC Hermannstadt: Căbuz – Al. Măţel, Dandea, I. Stoica, D. Tătar – Dâlbea, Dumitriu – P. Petrescu, Lendric, Sg. Popovici – Tsoumou
ANTRENOR: Vasile Miriuță