Ora de Sibiu
Știri in direct

VIDEO FOTO Baraj liga 1 FC Hermannstadt – U Cluj pe Municipal. 0-1 scor final – Sibiul rămâne în liga 1!

2.551

FC Hermannstadt și U Cluj au disputat miercuri returul barajului pentru menținerea / promovarea în liga 1. În tur la Cluj, Sibiul a învins cu 2-0, dar șepcile roșii și-au luat revanșa și au învins pe Municipal cu 1-0. FC Hermannstadt rămâne însă în liga 1, grație victoriei de duminică.

UPDATE 15 – Iese Tsoumou
În minutul 90 intră Lendric în locul lui Tsoumou.

UPDATE – Încă o schimbare la Cluj
Intră Coman și iese Taub în minutul 87.Acsinte ia galben.

UPDATE 13 – Schimbare și la Sibiu
Antonov iese în minutul 83. În locul lui intră Pedro Da Silva.

UPDATE 13 – Schimbare la Cluj
Iese Greu și intră Horduban în minutul 81.

UPDATE 12 – GOl anulat pentru Sibiu
Tsoumou înscrie în minutul 68 cu capul, dar golul este anulat pentru off-side.

UPDATE 11 – Galben Pârvulescu. Schimbare la Sibiu
Fotbalistul clujean ia cartonașul galben. În minutul 66 iese Popovici și intră Acsinte la Fc Hermannstadt!

UPDATE 10 – Clujul deschide scorul!
Goga înscrie cu capul din 7 metri, fără speranță pentru Căbuz. Este 0-1!

UPDATE 9 – Ratare mare U Cluj
GOga trimite cu capul pe lângă poartă din 6 metri, în minutul 61.

UPDATE 8 – Schimbare la U Cluj
Intră în minutul 59, Gavra în locul Chitoșcă.

UPDATE 7 – Stoica ratează prima ocazie din mitanul secund
Fotbalistul sibian trimite cu capul puțin peste poartă, din 7 metri, în minutul 50. Rămâne 0-0.

UPDATE 6 – Ocazie Sibiul. Este 0-0 la pauză!
Dumitriu șutează din alergare în minutul 44, de la 17 metri, pe lângă poartă.

UPDATE 5 – Nici o ocazie în ultimele 20 minute
Ambele echipe practică un joc steril la mijlocul terenului. Nu s-a mai consemnat nici o ocazie la cele două porți.

UPDATE 4 – Mățel trimite pe lângă de la 20 de metri
Fotbalistul sibian execută bine o lovitură liberă, dar mingea trece pe lângă poarta Clujului.

UPDATE 3 – Berci ia galben
Berci de la U Cluj a luat galben pentru un fault la Tsoumou.

UPDATE 2 – Prima ocazie în minutul 15
Dumitriu trimite puțin pe lângă poarta clujenilor. Este prima ocazie în 15 minute.

UPDATE 1 – A început meciul
Sunt peste 4.000 de sibieni la meci. Și CLujul are 300 de fani.

ȘTIREA INIȚIALĂ
Peste 4.000 de spectatori sunt anunțați la acest meci. Biletele s-au epuizat încă de duminică. Clujenii vin cu 250 de suporteri. Ora de Sibiu vă ține la curent cu imagini și video de la meci.