Screen Shot 2019 10 13 at 21.27.00

CSU Sibiu a suferit o înfrângere în meciul jucat duminică seară în prima etapă a noului sezon. Echipa lui Dan Fleșeriu a pierdut cu 75-74 (23 : 19 17 : 23 17 : 9 18 : 23) meciul din deplasare cu SCM U Craiova.

Oltenii cu foștii sibieni Pratt și Laser în echipă, au început mai bine meciul din Bănie. Gazdele conduceau după zece minute cu 23-19, dar sfertul doi a fost dominat de la Flaker&co. CSU a revenit în meci și a reușit ca la puza mare să aibă un avantaj fragil pe tabelă. Sfertul trei a fost dezastruos pentru noi. Craiova a trecut în avanjat și avea șase puncte avans înaintea ultimelor zece minute.
Sibiul a revenit din nou în joc și a avut șansa să câștige în ultimele secunde, dar Barry Stewart a ales să arunce de la distanță și a ratat. S-a terminat 75-74 pentru Craiova, iar Sibiul suferă a doua înfrângere consecutivă din această toamnă.

De la olteni s-au remarcat Troupe (17 p) și Mulumba (13 p), iar de la CSU, Phillmore (22 p) și Chatman (14 p).