fbpx

VIDEO – Sibiul începe campionatul cu un egal la Dinamo

0 431

⇓ Ascultă știrea ⇓

FC Hermannstadt a terminat la egalitate meciul disputat în prima etapă a campionatului. Sibienii au remizat, 1-1, cu Dinamo în deplasare.

Sibienii au deschis scorul în min. 32, prin brazilianul Jo Santos, după centrarea lui Petrişor Petrescu, anunță Agerpres. Dinamo a restabilit egalitatea în repriza secundă, când Deian Sorescu a marcat dintr-un penalty (60), acordat pentru faultul lui Răzvan Dâlbea la Daniel Popa.
Echipa antrenată de Gheorghe Mulţescu a avut două ocazii bune în ultimele minute, dar Ahmed Bani a tras prea slab (90+1), iar şutul lui Sorescu, deviat, a fost prins se portarul Cristiano Figueiredo (90+5).

Sibienii antrenaţi de spaniolul Ruben Albes, au avut două mari şanse de gol, prin Adrian Bălan (24), care a trimis greşit cu capul din şase metri (24), şi Andrei Sîntean (86), care a reluat complet greşit din 5 metri centrarea lui Claudiu Belu (86).
Runda viitoare, FC Hermannstadt joacă acasă cu Academica Clinceni.