Memorialul Tordai se ține și în pandemie – Fără spectatori la Sala Transilvania

0 325

⇓ Ascultă știrea ⇓

Memorialul Elemer Tordai 2020 dă startul competițiilor de baschet pentru seniori, după aproape 7 luni de pauză datorată pandemiei. Între 7 și 8 octombrie, Clubul nostru va fi gazda ediției din 2020 a ”Memorialului Elemer Tordai”, la care vor participa, alături de BC CSU Sibiu, echipele: U BT Cluj Napoca, CSO Voluntari și Dinamo București.

La 7 luni distanță de ultima competiție baschetbalistică de seniori desfășurată la noi în țară, Sibiul va fi gazda primului turneu de baschet pentru seniori, înaintea startului competițiilor oficiale. BC CSU Sibiu organizează, în 7 și 8 octombrie, Memorialul Elemer Tordai 2020, turneu de pregătire la care și-au anunțat prezența, alături de echipa noastră, cei de la U BT Cluj Napoca, CSO Voluntari și Dinamo București.
”Sibiul respiră baschet și a demonstrat-o ori de câte ori a avut ocazia. Anul acesta, într-un an cu multe provocări și situații cu totul excepționale, Sibiul dă startul competițiilor baschetbalistice pentru seniori, în cadrul unui turneu devenit deja tradiție pentru noi. Ne bucurăm, în primul rând, că putem să jucăm acasă, că revenim pe parchet și abia așteptăm primele teste. Din păcate, așa cum știți, spectatorii nu vor avea acces, însă toate meciurile vor fi transmise LIVE pe pagina noastră de facebook. Sperăm să fie un eveniment reușit și îi invităm pe suporterii noștri să mai aibă puțină răbdare și să ne urmărească online”, a spus Horațiu Floca, directorul BC CSU Sibiu.

Programul partidelor este următorul:
Miercuri, 7 octombrie, 2020:
• ora 17:00: U-BT Cluj Napoca VS. CSO Voluntari
• ora 19:30: BC CSU Sibiu VS. Dinamo București

Joi, 8 octombrie, 2020:
• ora 17:00: Finala mică,
• ora 19:30: Finala mare.

Primește notificări pe mobil la fiecare știre

Alte subiecte de interes

Lasă un răspuns

Adresa ta nu va fi publicată

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Primește știrile zilei seara pe email
Abonează-te și îți trimitem în fiecare seara un email cu știrile zilei de pe Ora de Sibiu
Renunți oricând. Nu vom folosi adresa ta in scopuri de marketing pentru terți fără acordul tău.