Un șofer de 40 de ani a ajuns la spital sâmbătă după- amiaza după ce a fost implicat într-un accident de circulație pe drumul dintre Sibiu și Poplaca.
În timp ce conducea un autoturism pe directia Sibiu – Poplaca, bărbatul a pierdut controlul directiei de deplasare si s-a rasturnat in afara carosabilului.

La fața locului au ajuns un echipaj SMURD și unul al Ambulanței.

Echipajul de pompieri a intervenit pentru înlăturarea efectelor negative (răcirea motorului) produse de autoaccident.

Șoferul a primit îngrijiri medicale și a fost transportat la spital.


